MokslasPasaulis

Išspręsta 4000 metų senumo paslaptis: Kaip buvo pastatytos Gizos piramidės

Manoma, kad naujai atrasta upės atšaka, pasislėpusi po dykumos smėliu ir dirbamomis žemėmis, buvo naudojama masyviems akmens luitams ir medžiagoms į piramidžių vietas gabenti.

Mokslininkai mano, kad jiems pagaliau pavyko įminti seną mįslę, kaip Egipte daugiau nei prieš 4000 metų buvo pastatyta 31 piramidė, įskaitant garsiąją Didžiąją Gizos piramidę.

Ir ne, ne su nežemiškų būtybių pagalba.

Šiaurės Karolinos Vilmingtono universiteto mokslininkų novatoriškas atradimas atskleidė, kad šie senovės stebuklai greičiausiai buvo pastatyti palei dabar palaidotą Nilo upės atšaką, paslėptą po dykumos smėliu ir dirbamomis žemėmis.

Archeologai daugelį metų spėliojo, kad senovės egiptiečiai naudojo vandens kelią masyviems akmens luitams ir kitoms piramidžių statybai reikalingoms medžiagoms gabenti. Tačiau tiksli šio vandens kelio vieta ir pobūdis iki šiol liko neišaiškinti.

Kaip buvo pastatytos Gizos piramidės?

Tyrime teigiama, kad naujai atrasta „Ahramato“ atšaka, kurios ilgis – maždaug 64 kilometrai, buvo „naudojama kaip vandens kelias darbininkams ir statybinėms medžiagoms gabenti į piramidžių vietas“.

ahramato atsaka
Nuotraukoje matyti Ahramato atšaka, besiribojanti su daugeliu piramidžių nuo Senosios karalystės iki 2-ojo tarpinio laikotarpio, apimančio 3-13 dinastijas. Nuotrauka: Ghoneim et al

Norėdami sudaryti šios paslėptos šakos žemėlapį, tyrėjai naudojo radiolokacinius palydovinius duomenis, geofizinius tyrimus ir dirvožemio gręžinius.

Tyrime teigiama, kad „daugybė slėnio šventyklų Egipte dar nebuvo rastos, todėl jos vis dar gali būti palaidotos po žemdirbystės laukais ir dykumos smėliu Ahramato atšakos pakrantėje“.

Priežastys, kodėl ši upės atšaka išdžiūvo arba išnyko, lieka neaiškios. Pasak tyrėjo Emano Ghoneimo, labiausiai tikėtina, kad dėl sausros ir dykumėjimo į regioną plūstelėjo smėlis ir užnešė upę.

Įvertinkite skaitomą turinį
Šaltinis
Euronews
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button