Technologijos

Kas yra Telegram? – Išsamus saugios žinučių siuntimo programėlės vadovas

Šiuolaikiniame sparčiai besikeičiančiame pasaulyje bendravimas yra labai svarbi mūsų kasdienybės dalis. Bendraudami su draugais, šeimos nariais ir kolegomis labai pasikliaujame žinučių programėlėmis. Telegram yra viena iš tokių programėlių, kuri pastaraisiais metais labai išpopuliarėjo. Šiame straipsnyje atsakysime į klausimą: „Kas yra telegram?“ ir išsamiau apžvelgsime šios susirašinėjimo programėlės funkcijas ir kuo ji skiriasi nuo kitų žinučių siuntimo programėlių.

Kas yra Telegram?

Telegram yra debesų kompiuterija pagrįsta žinučių siuntimo programa, kurią 2013 m. paleido Rusijos verslininkas Pavelas Durovas. Tai momentinių žinučių siuntimo programėlė, kuria naudotojai gali siųsti vieni kitiems tekstinius pranešimus, nuotraukas, vaizdo įrašus ir dokumentus. Telegram galima naudoti įvairiose platformose, įskaitant „Android“, „iOS“, „Windows“, „MacOS“ ir „Linux“.

Kaip veikia Telegram?

Telegram veikia kaip ir bet kuri kita žinučių siuntimo programėlė, tačiau ji turi keletą unikalių savybių, dėl kurių išsiskiria iš kitų. Joje naudojamas begalinis šifravimas, kad būtų apsaugoti visi per programėlę siunčiami pranešimai ir medija. Telegram taip pat leidžia naudotojams kurti grupes, turinčias iki 200 000 narių, ir kanalus su neribotu abonentų skaičiumi.

Kaip prisijungti prie Telegram?

Norėdami prisijungti prie Telegram, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Atsisiųskite Telegram programėlę į savo įrenginį iš „App Store“ (iOS) arba „Google Play Store“ (Android).
 2. Atidarykite programėlę ir įveskite savo telefono numerį. Telegram atsiųs patvirtinimo kodą SMS žinute arba skambučiu.
 3. Įveskite iš Telegram gautą kodą, kad patvirtintumėte savo telefono numerį.
 4. Kai būsite patvirtinti, galite nustatyti Telegram paskyrą pridėdami profilio nuotrauką ir vartotojo vardą.
 5. Dabar galite pradėti naudotis Telegram ir siųsti žinutes savo kontaktams, kurie taip pat naudojasi šia programėle.

Kaip naudotis Telegram?

Jei norite naudotis Telegram, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Atsisiųskite Telegram programėlę į savo įrenginį.
 2. Atidarykite programėlę ir prisijunkite naudodami savo telefono numerį (žr. ankstesniame klausime, kur rasite instrukcijas, kaip prisijungti).
 3. Prisijungę galite pradėti siųsti žinutes savo kontaktams, kurie taip pat naudojasi programėle. Norėdami tai padaryti, bakstelėkite piktogramą „Nauja žinutė“ (ji atrodo kaip pieštukas) ir pasirinkite adresatą, kuriam norite rašyti žinutę.
 4. Taip pat galite kurti grupinius pokalbius bakstelėję piktogramą „Nauja grupė“ (ji atrodo kaip trys žmonės) ir pasirinkę kontaktus, kuriuos norite įtraukti į grupę.
 5. Programa Telegram taip pat turi daug kitų funkcijų, pavyzdžiui, galimybę siųsti nuotraukas, vaizdo įrašus, balso žinutes ir dokumentus. Šias funkcijas galite pasiekti bakstelėję atitinkamą piktogramą, kai kuriate žinutę.
 6. Be to, Telegram leidžia prisijungti prie viešų kanalų ir grupių, kurios yra žmonių, turinčių bendrų interesų, bendruomenės. Norėdami tai padaryti, bakstelėkite piktogramą „Paieška“ (ji atrodo kaip didinamasis stiklas) ir ieškokite jus dominančių kanalų ar grupių. Tada galite prisijungti prie šių bendruomenių ir dalyvauti diskusijose.

Telegram funkcijos

Telegram siūlo daugybę funkcijų, dėl kurių ji yra populiari žinučių siuntimo programėlė. Kai kurios iš pagrindinių jos funkcijų yra šios:

Slapti pokalbiai

Telegramo funkcija „Secret Chats“ leidžia naudotojams siųsti žinutes, kurios yra užšifruotos nuo galo iki galo (angl. end-to-end). Slaptieji pokalbiai taip pat leidžia naudotojams nustatyti žinučių savaiminio sunaikinimo laikmatį, užtikrinantį, kad po tam tikro laiko jos bus ištrintos.

Grupės ir kanalai

Telegram leidžia naudotojams kurti grupes ir kanalus, turinčius daug narių. Telegram grupės gali turėti iki 200 000 narių, o telegram kanalai – neribotą skaičių abonentų. Dėl to Telegram yra populiari įmonių ir bendruomenių programėlė.

Botai

Telegram turi integruotą botų API, kuri leidžia kūrėjams kurti botus, galinčius bendrauti su naudotojais. Botus galima naudoti įvairiais tikslais, įskaitant klientų aptarnavimą, naujienų atnaujinimą ir pramogas.

Lipdukai ir GIF’ai

Telegram turi didžiulę lipdukų ir GIF’ų kolekciją, kurią naudotojai gali naudoti norėdami išreikšti save. Vartotojai taip pat gali kurti savo lipdukus ir dalytis jais su kitais.

Balso skambučiai

Telegram taip pat turi balso skambučių funkciją, kuri leidžia naudotojams per programėlę saugiai skambinti balsu. Balso skambučiai taip pat šifruojami nuo galo iki galo, todėl užtikrinamas jų saugumas.

Kodėl verta rinktis Telegram?

Telegram turi keletą privalumų, palyginti su kitomis žinučių siuntimo programėlėmis. Ji yra greita, saugi ir patikima, todėl yra populiarus tiek įmonių, tiek privačių asmenų pasirinkimas. Keletas pagrindinių priežasčių, kodėl verta rinktis Telegram, yra šios:

Saugumas

Telegram naudoja galutinį šifravimą, kad apsaugotų visas per programėlę siunčiamas žinutes ir laikmenas. Taip užtikrinama, kad tik siuntėjas ir gavėjas gali pasiekti žinutės turinį.

Greitis

Telegram yra viena sparčiausių žinučių siuntimo programėlių. Žinutės siunčiamos ir pristatomos beveik akimirksniu, net ir siunčiant didelius failus.

Patikimumas

Telegram debesų architektūra užtikrina, kad žinutės visada bus pasiekiamos, net jei naudotojo įrenginys yra neprisijungęs. Žinutės saugomos Telegram serveriuose ir gali būti pasiekiamos iš bet kurio įrenginio.

Pritaikymas

Telegram siūlo aukšto lygio pritaikymo galimybes, todėl naudotojai gali pritaikyti programą pagal savo poreikius. Vartotojai gali rinktis iš įvairių temų, pritaikyti programėlės sąsają ir kurti savo lipdukus.

Apibendrinant, Telegram yra populiari žinučių siuntimo programa, kuri siūlo daugybę funkcijų ir privalumų. Dėl savo saugumo, greičio ir patikimumo ji yra populiarus pasirinkimas tiek įmonėms, tiek privatiems asmenims. Nesvarbu, ar ieškote asmeniniam, ar profesiniam naudojimui skirtos žinučių siuntimo programėlės, Telegram yra puikus pasirinkimas.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kaip įdiegti telegram?

Programėlė galite atsisiųsti ir įdiegti į savo įrenginį iš oficialaus Telegram internetinio puslapio.

Ar saugu naudotis Telegram?

Taip, Telegram saugu naudoti. Joje naudojamas begalinis šifravimas, kad būtų apsaugoti visi per programą siunčiami pranešimai ir medija.

Ar Telegram yra nemokama?

Taip, Telegram galima naudotis nemokamai. Už pagrindines funkcijas nereikia mokėti, nors už kai kurias išplėstines funkcijas gali tekti mokėti nedidelį mokestį.

Kiek naudotojų galiu įtraukti į Telegram grupę?

Telegram grupėse gali būti iki 200 000 narių, t. y. gerokai daugiau nei kitose žinučių siuntimo programėlėse.

Ar galiu naudoti Telegram keliuose įrenginiuose?

Taip, Telegram vienu metu galima naudoti keliuose įrenginiuose. Žinutės sinchronizuojamos visuose įrenginiuose, taip užtikrinant, kad naudotojai galėtų pasiekti savo žinutes iš bet kurio įrenginio.

Ar galiu naudoti Telegram verslo tikslais?

Taip, Telegram yra puiki pranešimų siuntimo programa verslui. Ji leidžia įmonėms kurti grupes ir kanalus su dideliu narių skaičiumi, todėl tai yra populiari klientų aptarnavimo, rinkodaros ir bendravimo priemonė.

5/5 - 1 balsas(-ai)

Taip pat skaitykite

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button