Užsienyje

Lenkija informavo Lietuvą apie aplinkosauginį sprendimą dėl pirmosios Lenkijoje branduolinės elektrinės projekto

Lenkija informavo Lietuvą apie Lenkijos aplinkos apsaugos generalinio direktoriaus priimtą sprendimą dėl pirmosios Lenkijoje branduolinės elektrinės statybos ir eksploatavimo projekto. Šis sprendimas priimtas atlikus planuojamos ūkinės veiklos poveikio aplinkai vertinimą ir nustato aplinkosaugos sąlygas, kurių privaloma laikyti įgyvendinant projektą.

Branduolinę elektrinę, kurios numatoma galia iki 3750 MWE, planuojama statyti Liubiatovo–Kopalino vietovėje. Vietovė yra prie Baltijos jūros ir nutolusi nuo Lietuvos apie 200 km atstumu.

Numatoma įrengti tris „Westinghouse Electric Company LLC“ AP1000 branduolinius reaktorius trijuose branduolinės energijos blokuose su atvira aušinimo sistema, naudojančia jūros vandenį.

Planuojama ūkinė veikla įrašyta į Jungtinių Tautų Europos Ekonominės Komisijos Konvencijos dėl poveikio aplinkai vertinimo tarpvalstybiniame kontekste (Espo konvencijos) 1 priedą, tai yra ji gali daryti reikšmingą neigiamą tarpvalstybinį poveikį.

Sprendimas dėl būtinybės atlikti pirmosios Lenkijoje branduolinės elektrinės projekto tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo procedūrą priimtas 2015 m. ir išsiųstas užsienio šalims, įskaitant Lietuvą. Lietuva informavo apie ketinimą dalyvauti tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo procedūroje 2016 m. ir šį ketinimą pakartotinai patvirtino 2022 metų pradžioje.

Aplinkos ministerija, kaip atsakinga už tarpvalstybines konsultacijas dėl poveikio aplinkai vertinimo institucija, viso proceso metu konsultavosi su atsakingomis Lietuvos institucijomis ir sudarė galimybę pasisakyti dėl projekto ir poveikio aplinkai vertinimo Lietuvos visuomenei. Apibendrinti Lietuvos institucijų ir visuomenės pasiūlymai buvo pateikti Lenkijai.

Lenkijai atsakius į visus Lietuvos pateiktus klausimus, ministerija pateikė Lenkijai Lietuvos poziciją, kad tolimesnės tarpvalstybinio poveikio aplinkai vertinimo procedūros nereikalingos.

Poveikio aplinkai vertinimo ataskaita ir kiti susiję dokumentai pateikiami čia, kviečiame susipažinti su sprendimu visus besidominčius.

Įvertinkite skaitomą turinį
Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button