Kriminalai

Sugėrovą padegusiam vyrui – areštas ir didžiulis ligonių kasos ieškinys

Nubaustas Anykščių rajono gyventojas, išgertuvių metu padegęs spiritu apsilaisčiusį bičiulį. Teismas, išnagrinėjęs Utenos apylinkės prokuratūros prokuroro pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, pripažino 62 metų J. G. kaltu sunkiai sutrikdžius sveikatą dėl neatsargumo.

Šių metų liepos 8 dienos vakarą Anykščių rajono sodyboje vyko išgertuvės. Jų metu vienas iš vyrų netyčia apsilaistė drabužius 95 laipsnių stiprumo spiritu, kurį jie gėrė. Šalia jo sėdėjęs J. G. bandė prisidegti cigaretę, tačiau lūžus degtukui žiežirba nukrito ant greta sėdėjusio vyro drabužių ir iškart plykstelėjo liepsna.

Užgesinus liepsnas, J. G. ir dar vienas išgertuvių dalyvis toliau girtavo. O apdegęs vyras kitą rytą klaidžiojo po kaimą, kol vietos gyventojai, pamatę baisų vaizdą, iškvietė greitosios pagalbos medikus.

Nukentėjusysis buvo gydomas Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje. Ekspertai jam nustatė 2-3 laipsnio nudegimus, apėmusius iki 29 procentų kūno paviršiaus. Šie sužalojimai buvo kvalifikuoti kaip sunkus sveikatos sutrikdymas.

Dėl šio įvykio buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jį atliko Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato tyrėjai, o tyrimui vadovavo Utenos apylinkės prokuratūros prokuroras Gintaras Čekuolis.

J. G. savo kaltę pripažino, nuo ugnies nukentėjęs vyras jam pretenzijų neturėjo. Įvertinęs visus tyrimo metu surinktus duomenis, prokuroras G. Čekuolis kreipėsi į teismą, prašydamas procesą užbaigti teismo baudžiamuoju įsakymu.

Susipažinusi su bylos medžiaga, Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų teisėja pripažino J. G. kaltu dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo. Kaltinamajam skirta galutinė 30 parų arešto bausmė. Teismas taip pat tenkino Panevėžio teritorinės ligonių kasos civilinį ieškinį ir priteisė iš kaltinamojo 22 tūkst. 599 eurus už nukentėjusiojo gydymą.

Įvertinkite skaitomą turinį

Taip pat skaitykite

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button