Lietuvoje

Statytojai antrą kartą kviečia visuomenę susipažinti su „Akropolis Vingis“ projektiniais pasiūlymais

UAB „Vingio turtas“, planuojantis prie Vingio parko statyti prekybos paskirties pastatus, pakartotinai kviečia visuomenę susipažinti su projektiniais pasiūlymais

Projekto pristatymas vyks lapkričio 20 d. 17 val. Vilniaus miesto savivaldybėje (Konstitucijos pr. 3, 216 pasitarimų kambaryje).

Primename, kad projektinių pasiūlymų svarstymas – tai etapas, kai visuomenė gali išsakyti savo nuomonę apie projektą ir teikti savo siūlymus. Viešai konsultacijai pristatomi projektai dar nėra sulaukę Savivaldybės pritarimo – specialistai sprendimą priima įvertinę ne tik projekto sprendinius, bet ir visuomenės pastabas.

Pirmą kartą „Akropolis Vingis“ projektiniai pasiūlymai buvo pristatyti visuomenei 2022 m. liepos mėnesį. Rengiant techninį projektą ir detalizuojant sprendinius buvo koreguojama: vienu aukštu sumažinti buvę aštuonaukščiai administraciniai pastatai, mažinant kelių pastatų tūrius, kuriama dar viena viešoji erdvė, dėl evakuacinių laiptinių antstatų koregavimo pakeisti kai kurių pastatų tūriai ,atlikti ir kiti nedideli pakeitimai. 

Prekybos kompleksas įsikurs buvusioje pramoninėje zonoje – iki 2000 m. veikusios „Velgos“ gamyklos teritorijoje. 14 hektarų sklype apleisti buvusios gamyklos pastatai šiuo metu yra nugriauti, teritorija išvalyta nuo šiukšlių, taip pat pašalintas užterštas gruntas. 

Mažesnėje sklypo dalyje (3,7 ha), esančioje prie Neries upės, nekilnojamojo turto vystymo bendrovė „Galio Group“ vysto gyvenamųjų namų kvartalą „reVingis“. Tuo tarpu didesnėje sklypo dalyje (10,3 ha) suprojektuotas daugiafunkcis kvartalas „Akropolis Vingis“. 

Iš viso kvartale numatytos admnistracinės, kultūros, prekybos, viešbučių ir garažų patalpų funkcijos. Visas kompleksas ant žemės užims apie 306 tūkst. kv. m., bei apie 114 tūkst. kv. m po žeme bus skirta automobilių stovėjimui. Prekybai skirtas plotas bus labai panašus kaip jau seniai veikiančio „Akropolio“ plotas. Tik skirtingai nuo dabartinio prekybos centro, „Akropolis Vingis“ bus suskaidytas mažesniais pastatais ir suformuos tarsi atskirą miesto rajoną, suskaidytą į 80-60 m. dydžio kvartalus su centrinei miesto daliai būdingu perimetriniu užstatymu. 

akropolis vingis

Komplekso teritorijoje po atviru dangumi planuojama įrengti laisvalaikio ir žaliąsias erdves – parką pėsčiųjų ir dviratininkų alėjas. Viešosios erdvės užims 45 proc. sklypo ploto. 

Vidinės teritorijos gatvės įrengiamos numatant apželdinimą, šoninį parkavimą, viešąsias erdves, pėsčiųjų takus, suoliukus. Pirmuose aukštuose bus įrengtos parduotuvėlės. Dalis kvartalo vidinių gatvių bus atviros (be stogo), dalis gatvių integruotos į prekybos pastato struktūrą (dengtos stogu).

Kampiniuose kvartaluose projektuojami svarbūs traukos centrai: kino centras rytiniame sklypo kampe prie Geležinio Vilko ir M. K. Čiurlionio gatvės kampo; konferencijų centras šiauriniame kampe prie Vingio parko; koncertų salės korpusas vakariniame sklypo kampe; „upės aikštės“ zona pietvakariniame sklypo kampe; maisto halė („Foodcourt“) Vingio parko kraštinėje.

Komplekse projektuojama universali koncertų salė turės 2500 sėdimų vietų arba iki 4000 stovimų vietų. Bendras 9 biurų korpusų, išsidėstysiančių virš prekybos centro, plotas sieks apie 100 tūkst. kv. m. Numatoma pastatyti apie 450 ilgalaikei gyvenamajai nuomai skirtų apartamentų.

Į naująjį kvartalą numatyti trys atskiri įvažiavimai – iš Geležinio Vilko gatvės (atvykstant nuo miesto centro), iš Gerosios Vilties gatvės požeminiu tuneliu ir iš Eigulių gatvės. Didžiąją dalį įvažiuojančių automobilių srauto nukreipus ties sklypo riba po žeme, pačioje kvartalo teritorijoje prioritetas bus teikiamas pėsčiųjų ir dviratininkų judėjimui. Sujungus dviračių ir pėsčiųjų takus į kvartalą bus patogu atvažiuoti dviračiu ar ateiti nuo Naujamiesčio pusės, iš Gerosios Vilties, Elektrinės gatvių.

Komplekse „Akropolis Vingis“ suprojektuota apie 3400 požeminių automobilių stovėjimo vietų, apie 800 antžeminėje saugykloje ir mažiau nei 100 vidinėse sklypo gatvėse. Stovėjimo aikštelės bus atviros ne tik kvartalo lankytojams ir darbuotojams, bet ir visiems vilniečiams bei miesto svečiams. Palyginimui – prie VilniausAkropolio“ yra 3000 automobilių stovėjimo vietų.

akropolis vingis

Planuojamoje teritorijoje bus pašalinti menkaverčiai medžiai, krūmai bei kiti želdiniai. Kertami saugomi medžiai bus kompensuojami tokiu pat sodinamų medžių kamienų diametrų suma. Teritorijoje bus pasodinama naujų medžių (aukštaūgių ir žemaūgių rūšių), krūmų. Taip pat žolinių medingų augalų, bei tausojančio šienavimo pievų. Planuojamos parinkti Vingio parkui būdingos bei naujos augalų rūšys, kurios prisideda prie bioįvairovės.

Projektas bus vystomas laikantis tarptautinio tvarios statybos standarto BREEAM reikalavimų, jame bus naudojama žalia energija. Numatoma, kad įgyvendinus projektą, kvartalo teritorijoje bus sukurta apie 8 tūkst. naujų darbo vietų.

Kompleksą projektavo UAB „Do Architects“.

Įvertinkite skaitomą turinį

Taip pat skaitykite

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button