Kriminalai

Teismui perduota byla dėl Kretingos rajone padegto namo bei pasikėsinimo nužudyti

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai dėl pasikėsinimo nužudyti visuotinai pavojingu būdu bei didelės vertės svetimo turto sugadinimo pareikšti 52 metų Šiaulių rajono gyventojui.

Šiam ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo skyriaus prokuroras. Tyrimą atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai.

Surinktų duomenų visuma leidžia įtarti, kad pernai lapkritį kaltinamasis degiu skysčiu apipylė Kretingos rajone esantį namą bei jo kieme stovėjusį kemperį ir juos padegė. Turimais duomenimis, tokį Šiaulių rajono gyventojo elgesį iššaukė dėl finansinių nesutarimų kilęs konfliktas su byloje nukentėjusiuoju pripažintu verslininku. Skoloje likęs kaltinamasis, kaip įtariama, kerštaudamas padegė nukentėjusiojo gyvenamąjį namą ir taip kėsinosi į jo gyvybę. Tačiau šeimininko, kilus gaisrui, namuose nebuvo. Nuo liepsnų teko gelbėtis dviem nukentėjusiojo šeimos nariams, kurių vienas nepilnametis. Skaičiuojama, kad tokiais veiksmais padaryta žala siekia daugiau nei 240 tūkst. eurų.

Vyrui pareikšti kaltinimai dėl turto sunaikinimo ir sugadinimo (LR BK 187 str. 2 d.). Už tai asmenys griežčiausiai gali būti baudžiami laisvės atėmimu iki penkerių metų. Šiaulių rajono gyventojas taip pat kaltinamas ir pasikėsinimu nužudyti (LR BK 22 str. 1 d., 129 str. 2 d. 7 p. ir 9 p.). Už tokią nusikalstamą veiką asmenys gali būti baudžiami laisvės atėmimu nuo aštuonerių iki dvidešimties metų arba laisvės atėmimu iki gyvos galvos.

Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.

Informacija: prokuraturos.lt

Įvertinkite skaitomą turinį

Taip pat skaitykite

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button