Kriminalai

Tarptautinė operacija uždarė „Piilopuoti“ tamsiojo interneto prekyvietę

Suomijos muitinė („Tulli“) kartu su Europos partneriais pasiekė svarbią pergalę prieš tamsiojo interneto nusikaltėlius ir sėkmingai sunaikino tamsiojo interneto prekyvietę „Piilopuoti“.

Šioje suomių kalba veikiančioje platformoje, kuri nuo 2022 m. gegužės mėn. veikė „Onion Router“ (Tor) tinkle, dideliais kiekiais buvo parduodami narkotikai ir kitos nelegalios prekės.

Šią sėkmingą Suomijos muitinės akciją, be kita ko, parėmė Vokietijos federalinė kriminalinė tarnyba (Bundeskriminalamt) ir Lietuvos kriminalinės policijos biuras. Europolo Europos kovos su elektroniniu nusikalstamumu centras koordinavo tarptautinę veiklą ir teikė operatyvinę paramą bei techninę ekspertizę.

Tyrimas tebevyksta, nes teisėsaugos institucijos visame pasaulyje bendradarbiauja siekdamos nustatyti platformos pardavėjus ir naudotojus.

Šis sėkmingas perėmimas įvyko likus kelioms dienoms iki kasmetinės „Dark Web“ konferencijos, kuri spalio 4-5 d. vyks Europolo būstinėje. Šiame tik teisėsaugos institucijoms skirtame renginyje dalyvaus daugiau kaip 180 tyrėjų iš viso pasaulio, kurie aptars naujausias nusikalstamumo tendencijas ir pokyčius tamsiajame internete.

5/5 - 1 balsas(-ai)

Taip pat skaitykite

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button