Lietuvoje

Naujos policijos rekomendacijos: gavę grasinančią žinutę, tęskite veiklą ir konsultuokitės su pareigūnais

Policijos pareigūnai pateikė naujas rekomendacijas, kaip elgtis gavus grasinantį pranešimą.

„Nuo praėjusio penktadienio stebime gerai organizuotą kibernetinę ataką, kuria siekiama sutrikdyti spec. tarnybų darbą ir sukelti paniką visuomenėje. Per kelias dienas policija gavo daugiau kaip 2500 el. laiškų su netikrais grasinimais, kurie toliau nesiliauja. Žmonėms, kuriems iš tiesų reikalinga pagalba, sunku prisiskambinti skubios pagalbos telefonu ir operatyviai gauti būtiną pagalbą, todėl turime ieškoti operatyvių sprendimų, kaip spręsti šią susidariusią situaciją, netrikdyti spec. tarnybų darbo bei įstaigų ar organizacijų kasdienės veiklos”- sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Todėl vakar vakare policija pateikė naujas rekomendacijas savivaldybėms (jų įstaigoms ir organizacijoms). Šių rekomendacijų esmė – nenutraukti veiklos, neskambinti pagalbos telefonais ir konsultuotis su atsakingais pareigūnais. Tik radus pavojingą daiktą arba esant kitų požymių, kad grėsmė yra reali, reikėtų pradėti evakuaciją ir skambinti skubios pagalbos numeriu 112.

Gavę pranešimą el.paštu

Neskubėkite evakuoti žmonių ir nestabdykite veiklos. Pirmiausia pasikonsultuokite su policija, paskambinę informacijos telefonu 8 700 60 000. Konsultantai patars, kaip elgtis ir kokius veiksmus būtina atlikti.

Jei turite pagrindo įtarti realią grėsmę

Atkreipkite dėmesį, kad jei gavę grasinantį elektroninį laišką apžiūrite patalpas ar teritoriją ir randate įtartinų objektų, nedelsdami skambinkite skubios pagalbos numeriu 112. Skambinant skubios pagalbos numeriu 112 ir esant dideliam skambučių skaičiui, galite būti automatiškai nukreipti į policijos informacinę karštąją liniją, kur gausite tolesnius nurodymus.

Kaip teisingai pranešti apie grasinantį elektroninį laišką

  • Paskirkite vieną atsakingą asmenį, kuris paskambintų ir praneštų policijai. Neskambinti iš vienos įstaigos 5 ar 6 asmenims!
  • Surinkę numerį, kantriai laukite, kol operatorius atsilieps, net jei tai užtruks kelias minutes. Svarbiausia – nenutraukti skambučio ir iš naujo rinkti numerį.
Įvertinkite skaitomą turinį

Taip pat skaitykite

Prenumeruoti
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Back to top button