Netradicinės pramogos · Vidaus pramogos

Žaidimas “Mafia“ #76

Žmonės kalba, kad žaidimas “Mafia” buvo naudojamas net specialiųjų tarnybų lavinant agentų bendravimo savybes ir stiprinant jų psichologinį pasirengimą. Organizatorių svetainėje rašoma, kad žaidimas sukurtas 1986 m. psichologo Dmitry Davidoff jau tapo klasika ir yra išrinktas tarp 50 geriausių visų laikų žaidimų.

žaidimas Mafia

Lietuvoje “Mafia” žaidimus rengia “Mafia club international”. Kartą per mėnesį vyksta vieši renginiai į kuriuos bilietus gali nusipirkti visi norintys pasitikrinti savo komunikacinius ir psichologinius gebėjimus. Taip pat įmanoma užsisakyti privačius seansus įmonės vakarėliui ar draugų kompanijai. Apie žaidimą buvau girdėjęs labai gerų atsiliepimų, todėl jau kuris laikas planavau jame sudalyvauti, bet registruojantis paskutinę akimirką visos vietos būdavo užimtos. Taigi apie registraciją vertėtų pagalvoti iš anksto.

Kai jau turėjau patvirtinimą, kad žaidime tikrai dalyvausiu, pagalvojau kad būtų neblogai susipažinti su taisyklėmis. Deja organizatorių svetainėje buvo tik trumpai aprašyta žaidimo esmė, o pačias taisykles jie papasakoja prieš renginį. Nors informacijos nėra labai daug, tiek man, tiek ir kitiems naujokams viską įsidėmėti buvo nelengva. Galimybė paskaityti taisykles dar prieš žaidimą būtų labai sveikintina.

Renginyje dalyvavo trisdešimt žmonių, buvo paruošti du stalai, kiekvienas jų turėjo po vedėją. Taigi vienu metu dalis dalyvių žaidė, o dalis laukė savo eilės. Garantuoju, kad net ir “Mafia” žaidimo stebėjimas yra labai įdomus užsiėmimas.

Naujokų ir senbuvių buvo susirinkę maždaug per pusę, susidariau įspūdį, kad nemaža dalis dalyvių į šiuos renginius vaikšto reguliariai. Patyrusių žaidėjų profesionalumas ir patirtis, susėdus prie vieno stalo, neabejotinai matėsi. Ypatingo paminėjimo yra verta renginio atmosfera. Visi svečiai privalo pasipuošti vakariniais drabužiais, žaidimo vieta- penkių žvaigždučių viešbučio prabangiai įrengta salė, jaučiausi lyg atvykęs į tikrų mafijos bosų metinį suvažiavimą. Beje, tarp svečių visą laiką sukiojasi ir puikius kadrus daro fotografas. Pasipuošę žmonės ir solidi aplinka garantuoja dėmesio vertas fotografijas (keletą jų pasiskolinau šiam įrašui). Damoms fotosesija ypač patiko, aš irgi apsidžiaugiau gavęs naują Facebook profilio nuotrauką.

30415450_2048291578779010_2740881720833504501_n (1)

Trumpai apie “Mafia” žaidimo principą: prie stalo sėda dešimt žaidėjų, trys iš jų turi mafijos, likusieji taikių miestiečių vaidmenis (žaidėjai, išskyrus mafiją, vienas apie kitą nieko nežino). Kalbantis, bendraujant miesto gyventojai bando išsiaiškinti, kurie prie stalo esantys žaidėjai yra tie blogiečiai ir juos pašalinti. Mafija taip pat nesnaudžia, jų tikslas- suklaidinti miestiečius, išmesti geriečių vaidmenis turinčius žmones ir taip kuo ilgiau išlikti. Žaidimas vyksta iki galutinės miestiečių arba mafijos pergalės.

Per vakarą spėjau sužaisti tris kartus, vienas žaidimas trunka maždaug valandą laiko. Visus kartus išsitraukiau gerųjų miestiečių vaidmenis, kuo buvau šiek tiek nusivylęs, nes būti mafija atrodė daug įdomiau. Pirmąjį seansą labai nepasisekė ir buvau pirmasis išmestas iš žaidimo. Yra gera taisyklė, kad bent jau pradžioje šnekėti reikia, kuo mažiau, o aš, matyt, persistengiau. Sekančiuose dviejuose etapuose išsilaikyti pavyko kiek ilgiau, tačiau mano geriečių komandos visus kartus patyrė pralaimėjimus. Tobulėti dar tikrai yra kur.

30441049_2048290235445811_8730623065881179007_n (1)

Apibendrinkime įspūdžius- jie patys geriausi. “Mafia” žaidimas, tai puiki veikla mąstantiems, bendraujantiems ir azartiškiems žmonėms. Renginio atmosfera ir sukuriama intriga privertė pamiršti apie laiko egzistavimą, net nepajaučiau, kaip atėjo vidurnaktis. Tuomet jau susiruošiau keliauti namo, palikęs dar nemažą būrį dalyvių regzti intrigas, analizuoti aplinkinių kūno kalbą ir tęsti psicholiginę žodžių kovą.

Įvertinimas: 5/5
Kaina: 30 Eur
Adresas: Vilnius
Paslaugos teikėjas: “Mafia Club International“
Apsilankymo data: 2018.04.06

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s