Aktyvios pramogos · Ekstremalios pramogos · Pramogos lauke

Skrydis oro balionu #36

Vilnius- viena iš nedaugelio Europos sostinių, kurioje leidžiama skraidyti oro balionu. Daugelis miestų yra tiesiog per dideli ir iš centro pakilęs balionas rizikuotų nusileisti kažkur ant pastatų stogų. Taigi turime unikalią galimybę iš paukščio skrydžio apžvelgti mūsų sostinę, kai daugelis užsieniečių gali tik pasvajoti apie tokią pramogą.

IMG_2823

Oro baliono pilotas valdo transporto priemonės kilimą ir leidimąsi, o kryptis kuria bus skrendama priklauso tik nuo vėjo. Oro sąlygos yra labai svarbios, todėl kasdien balionais nepakeliausi. Skrydis yra pakankamai saugus, Lietuvoje per visą laiką yra žuvęs vienas žmogus (ir tas pakankamai keistomis aplinkybėmis- bandė “pagauti“ kylantį balioną). Šiek tiek daugiau streso sukelia tik pakilimo procesas, nes vėjuotomis dienomis, kol baliono krepšys atsiplešia nuo žemės, gali gerokai patampyti ir pakratyti, todėl už vidinių virvių rekomenduoju įsikibti iš visų jėgų.

Mūsų įguloje, įskaičiuojant pilotą, buvo aštuoni žmonės- pilnas ekipažas, tai susispaudus nedideliame krepšyje, vietos asmeninei erdvei liko ne per daugiausiai. Tiesa, prieš pakilimą reikia atlikti rimtus paruošiamuosius darbus- pripūsti balioną. Šis procesas šiek tiek užtrunka, tačia taip pat yra be galo įdomus. Aš orlaivio vadui turbūt pasirodžiau, kaip patikimiausias įgulos narys, todėl netgi gavau specialių užduočių- turėjau laikyti baliono kraštą, kol į jo vidų buvo pučiamas šiltas oras.

IMG_2794

Įveikę pasiruošimo vargus atsiplėšėme nuo žemės ir labai greitai kilome į viršų. Vaizdai, kurie atsivėrė buvo gniaužiantys kvapą, Vilnius iš aukštybių atrodo fantastiškai. Pabandžiau rasti savuosius namus, susinaviguoti žiūrint į tuos miniatiūrinius namukus nebuvo paprasta, bet iššūkį įveikiau.

IMG_2813

Kartu su mumis pakilo dar 7 oro balionai. Vienos tokios transporto priemonės kaina yra apie 40 000€ (didžiąją kainos dalį sudaro kupolas), o turint papildomus 100 000€ galima įsigyti tokį, mūsų piloto “Koše” vadintą oro balioną.

IMG_2843

Labai teisingas sprendimas buvo užsidėti kepurę, nes į kupolą yra pučiamas karštas oras ir šiluma tikrai jaučiasi. Skrisdami pakilome net į 600 metrų aukštį, apžvelgėme ne tik Vilnių ir jo apylinkes, tolumoje galėjome pamatyti net liūdnai pagarsėjusią Astravo atominę elektrinę.

Išskridus už miesto ribų mūsų kapitonas pradėjo organizuoti tūpimo procesą. Tai ypatingai nepatiko šunimis, virš kurių galvų mes sklendėme- lojo, kaukė, urzgė, oro balionų jie nemėgsta. Radome didesnę pievą, įvertinome ar nekliudysime šalia esančių elektros laidų ir be didesnių nuotykių saugiai nusileidome žemyn. Prognozuoti, kur leisis oro balionas, yra beveik neįmanoma, todėl kartais susiduriame ir su nelabai patenkintais žemių savininkais. Pilotas minėjo, kad tekę bendrauti net su šakėmis ginkluotais valstiečiais, kurie visiškai nesidžiaugė jų valdose iš dangaus nusileidusiais ir karvutėms stresą varančiais nekviestais svečiais. Tokios pažinties mūsų įgula, deja, neturėjo garbės patirti.

Nusileidus, po dvidešimties minučių atvažiavo autobusiukas, kuris turėjo surinkti oro balioną, o mus pargabenti į pakilimo vietą. Visų, pirmą kartą pakilusių į dangų, dar laukė simbolinis įšventinimas su ugnimi, žeme ir… šampanu!

IMG_2870

Skrydis truko valandą laiko, įprasta kaina perkant dovanų kuponų puslapiuose- 95-99€ (skambinant tiesiogiai pilotui galima šiek tiek sutaupyti 869945737). Pramoga šiltuoju metų laiku organizuojama ne tik vakarais, bet ir anksti iš ryto. Verta ne tik pačiam išbandyti, bet ir pasiimti geriausią draugą, 100% rekomenduoju.

Įvertinimas: 5/5
Kaina: 95 Eur
Adresas: Vilnius
Paslaugos teikėjas: “Gera dovana“
Apsilankymo data: 2017.07.07

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s