Ekskursijos · Objektai

Ekskursas: ekskursijų festivalis #35

Apie “Ekskursą” sužinojau vienoje iš “Gatvės gyvos” ekskursijų, kai gido pasiteiravau ar Kaune yra panašia veikla užsiimančių entuziastų. Paaiškėjo, kad Laikinoji sostinė turi nemokamų ekskursijų organizatorius, kurie vedžioja miestelėnus ir Kauno svečius po labai populiarius ir mažiau pasižymėjusius miesto pastatus, supažindinami su jų architektūra, istorija ir atskleisdami kitą, ne visiems žinomą objektų veidą su įdomiomis detalėmis ir pikantiškais faktais.

Apsilankęs “Ekskurso” Facebook paskyroje buvau netikėtai nudžiugintas didelės sėkmės. Antrus metus iš eilės jie organizavo ekskursijų festivalį ir per vieną dieną siūlė susipažinti net su 13 skirtingų miesto objektų (įprastai ekskursija vyksta tik po vieną iš jų).

Tokios galimybės praleisti negalėjau ir atsisakęs visų kitų šeštadienio planų nusprendžiau savo laiką paskirti Kaunui ir jo erdvių pažinimui. Festivalio palapinė buvo įsikūrusi prie Soboro, išankstinės registracijos nebuvo, tai šiek tiek pergyvenau, kad žmonių susirinks per daug ir aš niekur netilpsiu. Atvykau anksčiau, atstovėjęs nedideles eilutes sugebėjau užsiregistruoti net į keturias skirtingas ekskursijas, diena nusimatė išties turininga ir įtempta.

IMG_2691

Kaip įrodymas, kad turi teisę dalyvauti konkrečioje ekskursijoje, kiekvienam ekskursantui buvo duota atvirutė į kurią reikėjo gauti atitinkamus lipdukus. Pati pramoga yra nemokama ir gidai dirba tik už arbatpinigius, kuriuos galima palikti ekskursijos pabaigoje.

IMG_2692 (1)

Pirmasis aplankytas objektas buvo “Amatų rūmai”, kur dabar yra įsikūrusi miesto biblioteka. Mūsų gidas buvo pasiruošęs visą šūsnį vaizdinės medžiagos, kurios buvo tiek daug, kad įsiminti galėjo tik labai protingos galvos. Vėliau jis prisipažino, kad tai buvo jo pirmasis kartas vedant ekskursiją ir dėl to beprotiškai jaudinosi. Pirmieji kartai niekad nebūna lengvi. Pasakojimas prasidėjo lauke, prie pastato fasado, po to perėjome į vidų. Grupėje dalyvavo nemažai senjorų, kurie savo atsiminimais labai puikiai papildė gido istorijas.

IMG_2703

IMG_2710 (1)

Antrasis objektas- Karo ligoninė. Šis pastatas man paliko didžiausią įspūdį ir pasivaikščioti apleistais koridoriais, pasižvalgyti po buvusias operacines, ligonių palatas buvo labai įdomu.

IMG_2723

IMG_2729

IMG_2738

Trečiuoju numeriu laukė pasižvalgymas po Kauno savivaldybę. Šios ekskursijos vos nepraleidau, nes gidė šaukė “Kas į savivaldybę”, o mano atvirutėje buvo lipdukas “Taupomosios kasos”. Tik vėliau sužinojau, kad tai vienas ir tas pats pastatas, skirtingu laikmečiu skirtingai tarnaujantis miestelėnų reikmėms. Gidė pasitaikė pati fainiausia, “Ekskurse” besidarbuojanti nuo pat pradžios ir laiką praleidome buvo labai turiningai. Pašniukštinėjome po įdomiausias pastato erdves, o žygį baigėme ant Kauno savivaldybės stogo, ar gali būti geriau?

IMG_2756

IMG_2770

Paskutinis mano aplankytas objektas buvo kažkoks memorialinis muziejus. Gal dėl to, kad buvau jau šiek tiek pavargęs, o gal todėl, kad memorialiniai muziejai tiesiog negali būti įdomus, įspūdžio didelio jis man nepaliko.

Renginyje kiekvienos ekskursijos trukmė buvo numatyta maždaug po pusvalandį, tačiau pakol sulaukdavau pradžios, pakol nueidavau iki objekto ir pareidavau atgal, taip netikėtai atėjo vakaras. Pabaigoje “skaičiuojant viščiukus” galėjau drąsiai teigti, kad išvyka į Kauną puikiai pavyko, du iš keturių aplankytų objektų buvo labai verti dėmesio (Savivaldybė ir Karo ligoninė). Pati “Ekskurso“ idėja taip pat nusipelno didžiausios pagarbos.

Įvertinimas: 4/5
Kaina: 0-10 Eur
Adresas: Kaunas
Paslaugos teikėjas: “Ekskursas“
Apsilankymo data: 2017.07.06

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s