Netradiciniai projektai · Pramogos lauke · Pramogos šeimai

Žirgų lenktynės #32

Žirgų lenktynės vyksta Raseiniuose, vieninteliame Lietuvos hipodrome. Pats statinys, žinoma, nėra toks įspūdingas, kai būna per filmus, tačiau įrengtas pakankamai tvarkingai ir šiuolaikiškai. Žiūrovai netgi turi stogą virš galvos, o kai stipriai pliaupia lietus, tokius nedidelius privalumus pradedi labai vertinti. Lenktynės organizuojamos keletą kartų per mėnesį šiltuoju metų laiku ir bilietas kainuoja viso labo 5 eurus, renkantis paprastas kėdės, arba 20 eurų trokštantiems VIP paslaugų (pasitikimo gėrimas, užkandžiai, statistikos ekranai). Beje, maisto ir gėrimų galima įsigyti vietoje esančiuose kioskeliuose, badauti hipodrome neteks.

IMG_2626

Aš pabuvau paprastu žmogumi ir įsigijau bilietą už 5 eurus. Tačiau šioje vietoje išlaidos nesibaigė. Norint pajusti tikrą varžybų atmosferą yra tiesiog privaloma sudalyvauti totalizatoriuje ir pastatyti už išsirinkto žirgo pergalę. Pinigų sumos, kurias galima statyti yra tikrai nedidelės, tai labiau pramoga, nei būdas stipriai praturtėti ar prasilošti. O net ir nedidelis piniginis įnašas azartą pakelia 1000% procentų. Kai tavo išsirinktas favoritas iki paskutinių sekundžių kovoja dėl pirmosios vietos- įtampa būna ne mažesnė, nei Giedriui Gustui metant lemiamus baudos metimus prieš Tel Avivo Maccabi.

Iš viso vyko penki bėgimai, kiekviename jų varžėsi po šešis žirgus. Renginio pabaigoje suskaičiavau savo finansinius rezultatus ir mano dideliam džiaugsmui paaiškėjo, kad laimėjau beveik tiek pat, kiek ir buvau investavęs į bilietėlius.

IMG_2628

Kaip minėjau, varžybų dieną stipriai lij, organizatoriai netgi norėjo atšaukti renginį, nes žirgams varžytis permirkusiame hipodrome taip pat yra pavojinga. Tačiau paskutinę akimirką buvo pasigailėta žiūrovų, kurių daugelis sukorė nemenką kelią, kad pamatytų ristūnus. Žmonių, nepabūgusių bjauraus oro, susirinko 200-300, daug šeimų su vaikais, visi šventiškai ir džiugiai nusiteikę. Žirgų lenktynės turi ne vieną įdomią tradiciją, su kuriomis susipažinti pirmą kartą buvo labai įdomu.

IMG_2623

Prieš startą visi keturkojai yra pravedami parodomuoju ratu- padoku, šio žingsniavimo tikslas yra pasirodyti žiūrovams ir taip pagelbėti jiems nusprendžiant už kurį ristūną tą dieną statyti pinigus. Svarbūs bruožai į kuriuos vertėtų atkreipti dėmesį: žirgo atsipalaidavimas, galingos galinės kojos, net didelės ausys gali būti svarbus, atkaklumą rodantis požymis.

IMG_2633

Lenktynės įprastai vyksta ant smėlio arba žolės. Žirgai varžosi 1,2-1,8 km distancijoje. Tik paskutiniame bėgime dalyvavę žemaitukai šuoliavo vos 700 metrų atstumą, turbūt jų mažos kojytės nesutvertos dideliems nuotoliams.

Renginiu likau labai patenkintas, buvo verta važiuoti iš Vilniaus tuos 180 kilometrų. Daug įdomios informacijos, puikios emocijos- rekomenduoju!

Įvertinimas: 4/5
Kaina: 5 Eur
Adresas: Raseiniai
Paslaugos teikėjas: Raseinių hipodromas
Apsilankymo data: 2017.07.01

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s