Ekskursijos · Pramogos lauke

Ekskursija “Pasaulis už bėgių: Naujininkai“ #31

Ekskursija po Naujininkus, tai dar vienas kūrinys vieno didžiausių mano vasaros atradimų- nemokamų ekskursijų organizatoriaus “Gatvės gyvos”. “Nemokamos”, tai reiškia, kad nėra jokio nustatyto mokesčio ir jeigu pasivaikščiojimas, bei gido pasakojimai patiko, pabaigoje galima jam kažką įmesti į kuprinę (palikti arbatpinigių). Naujininkų rajonas man yra didelė egzotika ir tai buvo bene pirmas kartas, kai teko jame vaikščioti. Turbūt 90% vilniečių šioje Dievo primirštoje vietoje taip pat nėra žingsniavę.

IMG_2601

Prie ekskursijos prisijungiau vėluodamas, nes tą pačią dieną buvau nuvykęs į Prezidentūrą, tad kultūrinis šokas buvo dvigubas. Praleidęs du labai įdomius objektus- Geležinkelio stotį ir Pareigūnų kalėjimą, grupę pavijau stačiatikių kapinėse iš kurių pajudėjome į konkurencines sentikių kapines. Sentikiai jausdami, kad greitai mirs turi patys susikalti sau karstą, sužinojęs šį faktą dar kartą pasidžiaugiau, kad gimiau dorų katalikų šeimoje.

IMG_2599

Ekskursijoje dalyvavo apie 40 žmonių, įprastai grupelės būna didesnės, tai matyt buvo dar vienas ženklas, kad aplankyti Naujininkus išdrįsta tik narsiausi. Apie dvi valandas su puse valandos trukusio žygio metu apžiūrėjome daug niūrų, Sovietų palikimu dvelkiančių pastatų, sutikome ir savo buvimu jų teritorijoje nustebinome ne vieną pavargusio veido vietinį gyventoją. Iš Vakarų šalių atvykusių turistų į šią ekskursiją turbūt vestis nevertėtų, tačiau man asmeniškai rajonas paliko didelį įspūdį, turi jis savitą dvasią.

Net pradėjęs stipriai pliaupti lietus nesustabdė mūsų drąsiosios grupelės nuotykių troškimo, toliau tęsėme žygį labai kalvotomis Naujininkų gatvelėmis. Beje mūsų gidas buvo vienas iš nedaugelio, kuris neturėjo pasiėmęs skėčio. Taip elgtis nėra gražu, bet dėl šio fakto tyliai pakrizenome kartu su kitais, apsauga nuo drėgmės pasirūpinusiais, ekskursijos dalyviais.

IMG_2602

Vienas iš įdomiausių objektų apie kurį sužinojau, tai legendinis Naujininkų alaus baras. Į jį vietiniai ateina atsilaiduoti po sunkių dienos darbų (o jeigu darbų neturi, tai “terapinasi“ ten visą dieną). Ekskursijos vadas, kuris pats gyvena Naujininkuose, papasakojo, kad nors iš pažiūros aludė atrodo pavojinga vieta, nuolatiniai lankytojai palaiko griežtą tvarką ir muštynių beveik nebūna. Daviau sau tvirtą pažadą vieną dieną ten apsilankyti, patikrinti pavojaus lygį ir pakelti vieną kitą alaus bokalą.

Nukeliavę 6 kilometrus pasivaikščiojimą baigėme prie apleisto karinio komplekso, nuo kurio dar teko pažingsniuoti nemažą atstumą norint sugrįžti į civilizaciją.

IMG_2613.JPG

Ekskursijos pabaigoje supratau ir kodėl ji prasidėjo taip anksti-17:30, matyt, organizatorius norėjo suspėti pakol saulė dar nenusileido. Tamsiuoju paros metu saugiau yra vaikštinėti kitais Vilniaus rajonais.

Įvertinimas: 4/5
Kaina: 0-20 Eur
Adresas: Naujininkai
Paslaugos teikėjas: “Gatvės gyvos“
Apsilankymo data: 2017.06.30

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s