Netradicinės pramogos · Pramogos šeimai

Kelionė traukiniu #28

Kelionė traukiniu pateko į mano vasaros “must do” sąrašą. Dėl nepalankių gyvenimo aplinkybių (mašinos vairavimo) naudotis šia transporto priemone beveik neturėjau galimybių ir tokia kelionė atrodė, kaip labai intriguojanti veikla. Maršrutą pasirinkau “Vilnius – Kaunas – Vilnius”, buvo minčių riedėti iki Klaipėdos, bet nusprendžiau, kad pradedančiajam keliautojui užteks 200 kilometrų. Tiesa, nors turėjau galimybę pasirinkti ekspresą, nusprendžiau važiuoti traukiniu, kuris sustos tarpiniuose miesteliuose, taip prailgindamas mano kelionės patirtį.

IMG_2509

Bilietą galima pirkti internetu ir taip sutaupyti 0,6 eur., bet pagalvojau, kad bus įdomu pabendrauti su kasininkėmis, todėl pirkau stotyje. Kaina į vieną pusę buvo 5,89 eur., važiuojant antra klase, arba 6,2 eur., renkantis pirmą klasę. Skirtumas labai nedidelis, todėl pasirinkau prabangesnį variantą, nors didelių privalumų su juo negauni- gali pasirinkti sėdėjimo vietą ir kėdės, gal šiek tiek geresnės. Beje, bilietą galima pirkti ir traukinyje, tuomet kontrolieriui reikėtų primokėti papildomus 1,45 eur. Puikiai žinodamas patarlę, kad traukinys vėluojančių nelaukia, atvykau anksčiau, tačiau, kaip tik tą dieną daugelis išvykimų vėlavo, manasis taip pat. Pati Vilniaus traukinių stotis paliko labai gerą įspūdį- švari ir puikiai sutvarkyta, tikėjausi išvysti daug liūdnesnį vaizdą. Kasininkė mane taip pat “nuvylė”, nes buvo draugiška, mandagi, nepatyriau jokių įdomesnių įspūdžių.

IMG_2488

Išsirinkau vietą prie staliuko, važiuodamas ketinau padirbėti su kompiuteriu ir papietauti, todėl buvo labai patogu.

IMG_2500

Mano vagone buvo užimtos vos penkios iš dvidešimties vietų, taigi važiuojant traukiniu galima turėti nemažai asmeninės erdvės. Atsisėdęs radau ne tik elektros lizdą, bet ir, mano didelei nuostabai, bevielį internetą, kuris labai gerai veikė kelionės metu. Jau buvau patikėjęs, kad internetas yra visuose Lietuvos geležinkelių traukiniuose, tačiau grįžtant namo paaiškėjo, kad taip nėra ir reikia žiūrėti maršrutų pažymėtų “wifi” ženkliuku. Beje, perkant bilietą, kiti ženklai rodė, kad keleiviai gali su savimi gabentis ir dviratį, bei šunį, taigi traukiniais galima persivežti tokius daiktus, kuriuos tikrai ne kiekvienas autobusas priimtų.

IMG_2576.JPG

Tą dieną, kai važiavau traukiniu, visoje Lietuvoje buvo labai didelė audra ir stiprus lietus, mašinos plaukė keliuose, o mano išvykai gamtos stichijos jokių trukdžių nesukėlė. Štai ir dar vienas traukinių privalumas! Važiavimas buvo labai malonus, riedėdamas spėjau ir padirbėti ir pro langą pasižvalgyti. Net ir su keletu sustojimų, Kauną pasiekėme per vieną valandą  penkiolika minučių, kelionė tikrai neprailgo.

Nuvykęs, turėjau šiek tiek laisvo laiko, taigi nusprendžiau pasivažinėti kita, į traukinį panašia transporto priemone- funikulieriumi. Daugiau nei aštuoniasdešimt metų senumo vagonėliu maždaug per minutę užriedėjau į Žaliakalnio kalną, aplankiau Prisikėlimo bažnyčią ir už tą patį vieno euro mokestį nusileidau žemyn. Buvau vienintelis keleivis, turbūt sportiški kauniečiai mieliau vaikšto laiptais, nei važinėjasi šimtamečiais funikulieriais.

 

Grįžtant namo kažkodėl bilietas kainavo 7 eur. (0,8 eur. brangiau) ir internetas nebeveikė. Bet išvyka paliko geriausius įspūdžius, buvo labai patogi, važinėtis traukiniais planuoju daug dažniau.

Įvertinimas: 4/5
Kaina: 6-7  Eur.
Adresas: Vilniaus traukinių stotis
Paslaugos teikėjas: “Lietuvos geležinkeliai”
Apsilankymo data: 2017.06.29

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s