Ekskursijos · Pramogos lauke

Ekskursija “Už blizgančių fasadų” #27

Su šios ekskursijos gide buvau vaikščiojęs po Žvėryno rajoną, atsiminimai puikūs, todėl jau įsivaizdavau, ko galiu tikėtis šį kartą. “Už blizgančių fasadų” yra pati bendriausia ekskursija apie Vilnių ir kaip anonsuoja organizatoriai, tai geriausias pasirinkimas pačiam pradiniam susipažinimui su Lietuvos sostine (tiksliau jos senamiesčiu).

IMG_2448

Susitikimo vieta buvo paskirta prie Aušros vartų- vienintelių išlikusių buvusios miesto gynybinės sienos vartų. Atvykau 15 minučių anksčiau ir tai buvo labai geras sprendimas. Turėjau laiko stebėti šioje vietoje uždarbiaujančių elgetų veiksmus, buvo ne mažiau įdomu, nei vėliau laukusi ekskursija! Dar kartą įsitikinau, kad pinigų jiems aukoti nereikėtų, nes tai labai organizuotai veikiantys ir žmonių emocijomis manipuliuojantys veikėjai, kuriems šis užsiėmimas yra labiau darbas, nei vienintelis būdas išgyventi.

Dalyvių susirinko net trisdešimt, tai yra maksimalus kiekis žmonių, kiek gali dalyvauti ekskursijoje. Bent pusė iš jų pakėlė ranką, kai buvo paklausti ar jau yra pažįstami su “Savaitgalio ekskursijomis”. Manau, kad grįžtantys klientai yra geriausias paslaugos kokybės įvertinimas! Žmonės buvo kiek vyresni, nei susirenka į kito ekskursijų organizatoriaus “Gatvės gyvos” pasivaikščiojimus po Vilniaus rajonus, turbūt 10 eurų investicija jaunesniems piliečiams yra per didelė prabanga.

IMG_2473.JPG

Pramoga truko apie dvi valandas, vaikštinėjome po senamiestį ir pažindinomės su turtinga miesto istorija. Nukeliavome tris kilometrus, turėjome ~15 sustojimų. Aplankėme tokių vietų, apie kurių egzistavimą nė neįtariau. Kai kurių atokesnių kiemelių gyventojams turbūt toks nekviestų svečių apsilankymas daug džiaugsmo nesuteikė, gidė minėjo, kad vis dažniau randa užrakintus vartus tose vietose, kurios anksčiau buvo laisvai prieinamos.

IMG_2480.JPG

Sužinojau, kad Vilnius yra patyręs net 30 didelių gaisrų, kai kurie visiškai buvo sunaikinę miestą. Tikėkimės 31asis artimiausiu metu nenusimato. Beje, daugybė senamiesčio patalpų priklauso Katalikų bažnyčiai ir šiuo metu jie yra išnuomoti ne tokioms jau šventoms įstaigoms, kaip barai ar naktiniai klubai. Pavyzdžiui “Invino” vietoje anksčiau buvo moterų vienuolynas. Šiuo metu ten irgi mėgsta moterys lankytis, tik maldų šnekėjimą dažniau iškeičia į vyno taurę.

IMG_2465

Viename iš aplankytų kiemelių sutikome, kaip gidė juokavo, “labiausiai fotografuojamą Vilniaus šunį”. Tik išgirdęs, kad mes atvykome, jis kaipmat išlindo pro langą, susidėjo priekines letenas ant gėlių vazono ir mėgavosi mūsų telefonų blykstėmis.

IMG_2482

Ekskursiją baigėme Naručio viešbučio kieme, iš kurio apžiūrėjome priešais esančios bažnyčios angelus, bei išsprendėme rebusą, kas yra blogai su jų sparnais. Pabaigoje gidė visiems buvo paruošusi po mažą dovaną- lapelį su eilėraščiu. Tokia poetiška gaida atsisveikinome iki kitų malonių susitikimų.

Įvertinimas: 3/5
Kaina: 10  Eur.
Adresas: Vilniaus senamiestis
Paslaugos teikėjas: “Savaitgalio ekskursijos”
Apsilankymo data: 2017.06.28

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s