Aktyvios pramogos · Pramogos šeimai · Žygiai

Karmazinų pažintinis takas #26

“Karmazinų pažintinį taką” (6 km) pasirinkau tarsi apšilimą, prieš imantis tame pačiame Neries regioniniame parke esančios 25 km ilgio “Kairiojo Neries kranto turizmo trasos”. Ieškojau neilgo 5-7 km pasivaikščiojimo, kuris nebūtų labai nutolęs nuo Vilniaus. Paskyrus šiek tiek laiko paieškoms, paaiškėjo, kad žygis Karmazinų taku, bus geriausias pasirinkimas- atstumas tiko (30 min. kelio nuo sostinės), kraštovaizdis nuostabus, trasa apibūdinama, kaip puikiai sužymėta, o ir buvusių lankytojų įvertinimai patys geriausi.

IMG_2343

Savo tinklapyje Neries regioninio parko direkcija yra įdėjusi tako aprašymą ir žemėlapį, tačiau tikslių koordinačių, kur reikėtų pradėti žygį neparašyta. Į starto vietą važiavau pagal Google Maps navigaciją ir, kaip vėliau supratau, buvau nukreiptas ne į pagrindinę vietą, kur rekomenduojama startuoti (pagrindinė yra kairiau, aš nuvykau į dešiniau esančią aikštelę). Didelių problemų tame nebuvo, nes trasa eina ratu ir  nieko nepraleidau.

Screen Shot 2017-07-29 at 15.07.24.png

Pradėjęs žygį turėjau pasirinkti į kurią pusę eiti. Pastudijavęs žemėlapį nusprendžiau, kad pradžioje būtų geriau įveikti mažiau įdomų kelią, kuris vingiuoja miškais, o pabaigai pasilikti žingsniavimą palei upę, todėl pasukau į kairę. Pasirinkimas buvo teisingas, tik einant susidūriau su nedideliais nepatogumais- trasa, nors ir sukasi ratu, buvo sužymėta rodyklėmis tik į vieną pusę ir ta pusė nebuvo mano pasirinktoji, todėl kartais reikėdavo spėlioti, kur toliau keliauti (geriau yra startuoti iš pagrindinės poilsiavietės ir sukti į dešinę).

IMG_2337

Didžioji dalis maršruto vyksta labai smagiais miško takeliais. Tai patiko ir man ir mano kompanionui. Tiesa, vietovė yra pakankamai kalvota, reikia nusiteikti jog šiek tiek pastangų įdėti reikės.

IMG_2340

Keliavau antradienio dieną, tad žmonių daug nesitikėjau- iš viso sutikau gal 7 žygeivius. Kiekvienam iš jų buvau paruošęs “mandagumo testą” ir prasilenkdamas pasisveikindavau. Rezultatai kiek nuliūdino- atsakė tik du žmonės, kiti liko nesupratę, kodėl čia su jais miško viduryje yra labinamasi.

IMG_2434.JPG

Beje, nors ir nėra privaloma, kiekvienas lankytojas gali įsigyti parko bilietą, tiesiog nusiųsdamas sms. Kaina- vos 1,35 eur. Trasa yra puikiai prižiūrėta, einant galima rasti įvairių informacinių stendų, suoliukų, apžvalgos aikštelių ir man skirti šią sumą buvo visiškai negaila.

IMG_2333

Išvykai pasirinkau labai gražią, šiltą vasaros dieną, todėl žingsniavimas buvo dvigubai malonus. Aplink girdisi paukščių čiulbėjimas, skraido laumžirgiai, tik dideli spiečiai uodų vis nedavė ramybės. Šalia esantis vanduo turbūt labai prisideda prie jų gausios populiacijos, tad norint laimėti šią nelygią kovą yra būtina pasiimti purškalą nuo tų įkyruolių.

IMG_2348

Kelionės kulminacijai radau suoliuką su nerealiu vaizdu į upę ir ant jo surengiau pikniką su Pizzaland vištienos salotomis ir kvietiniu nealkoholiniu alumi, tuo metu, manau, patekau į laimingiausių pasaulio žmonių top100.

IMG_2351

Pasivaikščiojimas užtruko ~2 valandas, nueita 6 kilometrai. Ėjau visiškai neskubėdamas, perskaitydamas kiekvieną buvusį informacinį stendą. Marštruto pabaigoje su bendrakeleiviu pasidarėme bendrą nuotrauką atsiminimui, nors žygis abiems labai patiko, fotografuotis, kažkodėl, norėjo tik vienas iš mūsų.

IMG_2403.jpg

Įvertinimas: 4/5
Kaina:  0-1,35 Eur.
Adresas: važiuoti link Adomčiškių kaimo ir dairytis nuorodų
Paslaugos teikėjas: Neries regioninis parkas
Apsilankymo data: 2017.06.27

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s