Aktyvios pramogos · Netradicinės pramogos · Pramogos lauke

Regbio varžybos #23

Regbis, tai labai rimtas, intensyvus ir net agresyvus sportas. Kai kuriose pasaulio šalyse ši sporto šaka yra tarsi mums krepšinis (religija), o Lietuvoje, deja, tai didelė egzotika. Atlikus apklausą spėčiau, kad 1% tautiečių galėtų tiksliau nupasakoti regbio taisykles. Aš taip pat buvau prie tų neišmanėlių, bet nusprendžiau žinias pagilinti ir apsilankyti varžybose.

IMG_2171

Vizito planavimas nevyko taip sklandžiai, kaip norėtųsi. Nors egzistuoja reguliariai atnaujinamas oficialus tinklapis www.regbis.lt, kažkokio būsimų varžybų tvarkaraščio rasti nepavyko. Pasiduoti neketinau, prisijungiau prie jų facebook paskyros ir pradėjau laukimą! Vieną dieną pasirodė įrašas apie “svarbiausią regbio mūšį šią vasarą”, supratau, kad būtent to aš laukiau.

Screen Shot 2017-07-18 at 21.48.15

Viena nedidelė problema- mūšis turėjo vykti Šiauliuose, kadangi gyvenu Vilniuje, tai reiškė 450 km ir 5 valandas kelyje. Vilnius, taip pat turi regbio komandų, tačiau būtent Šiauliai yra šios sporto šakos sostinė Lietuvoje, todėl daug nedvejodamas ryžausi kelionei.

Prieš važiuojant turėjau atlikti namų darbus ir bent jau susipažinti su taisyklėmis. Wikipedia tokiose situacijose yra geriausias draugas! Pasirodo regbis yra kilęs iš futbolo (dėl to toks populiarus Didžiojoje Britanijoje ir buvusiose kolonijose). Vienoje komandoje būna 15 žaidėjų, taip pat egzistuoja regbio atmaina su 7 žaidėjais (Olimpinė sporto šaka). Pagrindiniai būdai pelnyti taškus yra prispausti kamuolį varžovų įskaitinėje zonoje arba pataikyti spiriant į vartus. O esminė taisyklė yra draudimas perduoti kamuolį komandos draugui į priekį, kamuolį galima fasuoti tik atgal. Rungtynės trunka du kėlinius po 40 minučių. Turiu prisipažinti, kad nors atlikti namų darbai pagilino mano žinias, būnant rungtynėse ne kartą iškilo klausimas, kodėl žaidėjai ar teisėjas pasielgė vienaip ar kitaip, žaidimo subtilybių yra nemažai.

IMG_2192

Varžybose dėl LRF taurės susitiko dvi stipriausios Šiaulių ir Lietuvos komandos „Vairas-Kalvis“ ir „Baltrex-Šiauliai“. Nugirdau, kad net pagrindinis rungtynių arbitras kalbėjo angliškai, svarbiam mūšiui buvo pasirūpinta neutraliu teisėjavimu.

IMG_2190

Įėjimas buvo nemokamas, oras neblogas ir stebėti kovos susirinko 300-400 šiauliečių. Komandų palaikymas tribūnose pasiskirstė maždaug per pusę. Aš taip pat išsirinkau favoritus- nusprendžiau sirgti už „Baltrex-Šiauliai“. Prabėgus penkioms minutėms nuo rungtynių pradžios du mano komandos žaidėjai jau raitėsi ant stadiono vejos. Abiejų ekipų medicininis personalas daugybę kartų buvo išbėgęs į aikštę suteikti sportininkams pagalbą. Ant atsarginių suolelių taip pat mačiau ne vieną traumuotą žaidėją su sugipsuota koja ar ranka. Regbis- labai kontaktinis ir traumoms imlus sportas. O įdomiausia, kad bene visi Lietuvos čempionate žaidžiantys sportininkai už tai negauna atlyginimo ir turi dirbti papildomus darbus kad išgyventų. Pasiaukojimas, kuris negali nekelti susižavėjimo!

Pačios rungtynės vyko labai įtemptai ir dinamiškai. Pirmavo tai viena, tai kita komanda. Sirgalių palaikymas buvo karštas (kaip supratau nemažai giminių susirinko pasirgti). Aš pagautas azarto taip pat iš visos širdies šūkavau už “Baltrex”. Deja pralaimėjome 8:10. Tiesa, nebuvo jokios švieslentės rodančios rungtynių laiką ar rezultatą, man, kaip nepatyrusiam fanui, tai kėlė nemažų nepatogumų (šiauliečiai atrodė prie to pripratę).

Po rungtynių laukė ilga kelionė namo. Sudalyvavus svarbiausiame vasaros mūšyje, įspūdžiai visiškai kompensavo riedėjimo nuobodulį. Pats pabandyti šios sporto šakos turbūt jau nesiryšiu, tačiau kai Lietuvos rinktinė žais kokias tarptautines varžybas ketinu būtinai nueiti palaikyti!

Įvertinimas: 3/5
Kaina: 0 Eur
Adresas:  Žemaitės g. 70, Šiauliai
Paslaugos teikėjas: Lietuvos regbis
Apsilankymo data: 2017.06.24

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s