Muziejai · Netradiciniai projektai · Pramogos šeimai

Pinigų muziejus #22

Lietuvos banko Pinigų muziejus yra nuostabus pavyzdys, kaip blogas personalas gali sugadinti net patį geriausią projektą. Apie ekspoziciją buvau girdėjęs puikių atsiliepimų, todėl norėjau viską apžiūrėti kartu su gidu. Dvi dienas skambinau nurodytais telefonais, parašiau laišką el. paštu, ragelio niekas nekėlė, atrašyti taip pat nesiteikė. Tuomet pabandžiau parašyti į facebook paskyrą, ją turbūt prižiūri kokia įmonė, nes, mano didelei nuostabai, atsakymą gavau! Deja paaiškėjo, kad anksčiausiai į ekskursiją galėtų užregistruoti po savaitės. Tiek ilgai laukti nebuvau nusiteikęs ir muziejų nusprendžiau apžiūrėti savarankiškai.

IMG_2133.JPG

Internete buvau paskaitęs, kad nemokamai duodama naudotis audiogidu, taigi šį tą įdomaus tikrai sužinosiu. Prie įėjimo į muziejų budi apsaugos darbuotojo drabužiais vilkinti moteris, ji ir įleidžia lankytojus. Tiesa, bendravimo įgūdžius turbūt yra perėmusi iš blogiausių Maxima kasininkių pavyzdžių, tad didelių šypsenų tikėtis neverta. Užėjęs paklausiau ar būtų galima aplankyti Pinigų muziejų, atsakymas buvo “galima, o kada nori?”. Nors ir buvau stipriai nustebęs, patikslinau, kad apsilankyti noriu tuojau pat. Įleido.

Audiogido taip pat niekas nepasiūlė ir tik paprašius davė (turėjo jų nemažai). Man besilankant muziejuje buvo dar kokia 15 svečių, nei vienas  audiogido neturėjo, ir tik pavydžiai žiūrėjo į manąjį prietaisą. Jų tiesiog niekas neinfomavo, kad tokį daiktą galima nemokamai gauti. Daug prarado, nes audiogido pasakojimai puikūs. Klausiausi ne vien tik monotoniško teksto skaitymo, buvo prigalvota ir visokių interakcijų, siekiant sudominti klausytoją (mįslės, klausimai ir t.t.). Tai tiek tų negatyvių minčių, pašnekėkime apie pozityvius potyrius!

Muziejaus ekspozicija išsidėsčiusi per du aukštus. Pirmame aukšte (rūsyje) yra įsikūrusi “Pinigų salė”. Čia galima sužinoti visą pinigų istoriją. Senovėje žmonės atsiskaitinėjo kailiais, kriauklėmis, galvijais (net žodis “pinigai” kildinamas iš “galvijas”). Ir tik vėliau buvo sugalvoti kompaktiškesni mokėjimo būdai. Nustebino, kad tiek monetos, tiek ir popieriniai pinigai pirmiausia atsirado Kinijoje ir tik daug vėliau Europoje. Žingsniuojant sale esi supažindamas su pinigų evoliucija: monetos, popieriniai pinigai, vekseliai, elektroniniai pinigai. Manau, muziejui jau reikėtų pradėti ruošti stendą ir apie kripto valiutą, pakol kas nieko apie ją nėra užsiminta.

Besižvalgydamas eksponatų radau labai įdomių ir netikėtų.

Milijono centų piramidė (jos stendo viršus nebuvo uždengtas, tad galvoje šmėžavo nedora mintis ar man stipriai papūtus viskas nesugriūtų)

IMG_2144

Smulkintų pinigų paveikslas (ech, kad pavyktų viską suklijuoti..)

IMG_2145

Milijonas yra labai gražus skaičius, taigi čia įrėminta milijonas eurų litais.

IMG_2148

Galima net sužinosi savo vertę, jeigu netikėtai pavirstum aukso ar platinos luitu.

IMG_2139

Antrajame muziejaus aukšte įrengtos “Šiuolaikinių pinigų“ ir “Bankininkystės istorijos“ salės. Apart visų istorinių dalykų, galima apžiūrėti ir daugelio Pasaulio valstybių valiutą (yra labai egzotiškų eksponatų). Beje, apsilankymas Pinigų muziejuje yra nemokamas, o įveikus apsaugininkės kliūtį galima turėti labai įdomų ir turiningą laiką!

Įvertinimas: 3/5
Kaina: 0 Eur
Adresas: Totorių g. 2/8, Vilnius
Paslaugos teikėjas: Lietuvos banko Pinigų muziejus
Apsilankymo data: 2017.06.23

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s