Aktyvios pramogos · Vidaus pramogos

Laipiojimas uolomis #18

Prieš tampant dideliu kalnų užkariautoju, pagalvojau, kad vertėtų pasipraktikuoti mažiau ekstremaliomis sąlygomis. Laipiojimo salė yra ta vieta, kur galima artimiau susipažinti su kopimo uolomis sportu. Pabandom!

“Montis magia“ salę, įsikūrusią Vilniuje, Naujamiesčio rajone radau nelengvai. Kelis kartus apėjau didelį apleistą pastatą (taip jis atrodė iš išorės), kol atradau įėjimą. Tačiau, tai buvo tik pati išbandymų pradžia, laukė ir daug rimtesnis iššūkis- uolos. Užėjęs į salę joje pamačiau dvidešimt šio sporto entuziastų, įveikinėjančių įvairaus sudėtingumo sieneles. Administratorė pasidžiaugė, kad žmonių yra nedaug ir vieni kitiems netrukdysime (kaip supratau, jų prisirenka ir žymiai daugiau).

Sumokėjęs 7 Eur gavau šiek tiek per mažus laipiotojo batus (taip turi būti) ir leidimą prisijungti prie sportininkų. Prieš kimbant į uolas man patarė padaryti gerą apšilimą, taip sumažinama traumų tikimybė. Pašokinėjau per virvutę, prasitampiau ir jau buvau pasirengęs kalnų (uolų) užkariavimui. Pati salė yra maždaug 30 kvadratinių metrų dydžio, turi ~10 skirtingo sudėtingumo sienelių. Jeigu lipant nukrenti- bijoti neverta, nes nusileidi ant labai minkšto tatamio. Tik reikia saugotis, kad kam nors ant galvos neužšoktum, o dar labiau, kad kas nors kitas neužšoktų ant tavo galvos. Uolos yra pačių įvairiausių formų ir dydžių, visos jos sužymėtos skirtingomis spalvomis, tai alpinistams padeda strateguojant kopimo planą.

kopimas

Buvau skaitęs, kad laipiojimas uolomis, tai pirmiausia yra ne fizinis, o protinis darbas. Po pusantros valandos treniruočių padariau išvadą, kad fizinio pasiruošimo faktorius yra ne mažiau svarbus. Lengvesnes sieneles įveikinėti man sekėsi visai neblogai, tačiau prie pačių sudėtingiausių, didelio neigiamo pasvirimo sienų, net nesiartinau, nes ties pirmais žingsniais ir būtų pasibaigusi mano kelionė. Savo tinklapyje “Montis magia“ rašo, kad salėje būna instruktorius, kuris pradedantiesiems padeda, paaiškina laipiojimo subtilybes, tačiau tokio sutikti man nepasisekė ir kopimo aukštumų siekiau savarankiškai. Po pusantros valandos laipiojimo (su netrumpomis poilsio pertraukėlėmis) pirštų beveik nebejaučiau, o dilbiai buvo įsitempę, kaip pas Popajų, kai jis išgerdavo skardinę špinatų.

popajus

Salėje buvau turbūt vienintelis naujokas, visi kiti sportininkai lankėsi čia ne pirmą kartą ir matėsi, kad yra stipriai užsikrėtę laipiojimo liga. Manęs iš pirmo pabandymo šis sportas labai neįtraukė, galbūt reikia daugiau praktikos, o galbūt tiesiog ne man.. Beje, ten pat yra organizuojamos ir treniruotės su treneriu, turbūt pradedančiajam, turinčiam rimtesnių ketinimų, reikėtų pradėti būtent nuo jų.

Įvertinimas: 3/5
Kaina: 7 Eur
Adresas: Vytenio g. 46b, Vilnius
Paslaugos teikėjas: Montis magia
Apsilankymo data: 2017.06.19

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s