Aktyvios pramogos · Vandens pramogos

Plaukimas irklente #17

Apie plaukimą irklentėmis buvau susikūręs kvailą mitą, kad tai yra labai sudėtingas užsiėmimas. Matydavau kartais žmones irkluojančius ir įsivaizduodavau, kad jie praleido daugybę laiko, kol išmoko grakščiai plūduriuoti virš vandens. Buvau visiškai neteisus- šiek tiek praktikos ir plaukti gali kiekvienas!

Internete radau, kad Supsup.lt kasdien organizuoja plaukimus Neries upe. Toks pasiūlymas man idealiai tiko. Derinimas su organizatoriais šiek tiek užtruko, nes vieną rezervuotą dieną atšaukė (sakė, kad mašina sugedo), bet galiausiai susitarėme ir sekmadienio vakaras buvo paskirtas pažinčiai su “supais”. Žygis prasideda Valakampių paplūdimyje ir baigiasi ties Baltuoju tiltu. Vienintelė problema, kad į pramogos kainą nėra įskaičiuotas nuvežimas iki starto vietos (baidaristai visuomet nuveža), todėl reikia arba važiuoti taksi arba turėti dvi mašinas.

IMG_2028

Instruktažas buvo labai trumpas- parodė kuria puse laikyti irklą (plaukdamas kokia tris kartus buvau susimaišęs), pasakė, kad reikia laikytis dešinės upės pusės, įspėjo saugoti irklą, nes jis skęsta. Tai tiek teorijos, žygiui buvome pasiruošę.

IMG_0539

Irkluoti galima klūpint ant kelių arba atsistojus. Žinoma, skubėjau kuo greičiau atsistoti. Pirmosios minutės buvo nelabai drąsios, stovėti ant irklentės yra šiek tiek sudėtingiau nei ant žemės, tačiau, kiek pasipraktikavus viskas buvo perprasta. Ar įmanoma įkristi į vandenį? Tikrai, kad įmanoma, tačiau saugantis lengviau yra neišsimaudyti, nei išsimaudyti. Prieš plaukiant domėjausi ar reikėtų būti su batais, organizatorius sakė, kad galima ir taip ir taip, o patogiausia su šlepetėmis. Pabandęs galiu užtikrintai pasakyti, kad batus geriau palikti namuose, nes jie tikrai sušlaps.

Deja dėl tos pačios sušlapimo rizikos ir fotosesijos plaukiant nepavyko pasidaryti, kaip rekomenduota, telefonus palikome ant kranto. Žygis užtruko maždaug pusantros valandos, oras pasitaikė puikus, todėl plaukimas buvo labai malonus. Irkluojant, atsipalaidavus beveik galima užsiimti meditacija ir gyvenimo apmąstymais. Tiesa, nuotykių visgi buvo. Vienas nemažas garlaivis, kuris atplaukė iš kitos pusės, sugalvojo apsisukinėti būtent tuo momentu, kai prasilenkinėjome. Mane, kaip mažą transporto priemonę jis visiškai ignoravo, todėl turėjau gerokai pasistengti, kad nepasipainiočiau to monstro kelyje. O išplaukus į tiesiąją, netoli Baltojo tilto pradėjo pūsti priešpriešinis vėjas. Tuomet atrodė, kad plaukimas vyksta labiau atgal nei į priekį, atsiklaupus ir sumažinus vėjo pasipriešinimą įrėsi daug geriau.

Lyginant su baidarėmis vienintelis irklentės minusas yra tas, kad į ją alaus tiek prisidėti negali. Tačiau atplaukus į finišą laukė bariukas ant upės kranto ir alaus trūkumas buvo greitai pamirštas.

IMG_2038

Tie patys organizatoriai siūlo ne tik mano išbandytą Neries žygį, tačiau ir pasiplaukiojimą ežeruose, jūroje, taip pat rengia irklenčių stovyklas. Rekomenduoju!

Įvertinimas: 4/5
Kaina: 12 Eur
Adresas: Valakampių paplūdimys
Paslaugos teikėjas: Supsup
Apsilankymo data: 2017.06.18

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s