Aktyvios pramogos · Ekstremalios pramogos · Netradicinės pramogos

Šaudymas lanku #14

Pasirodo, norint tapti lankininku nebūtina baigti didelių mokslų, pakanka vakare nuvykti į Vingio parką ir aplankyti ten vasaros metu įsikūrusį Lankininkų sporto klubą (žiemą persikelia į uždaras patalpas). Na dar ir penkis eurus su savimi vertėtų turėti.

IMG_1835

Vaikystėje turbūt retas, kuris nebuvo pasidaręs iš šakos lanko, išsidrožęs kreivą strėlę ir bandęs akies taiklumą. Metai bėga, tačiau Robino Hudo dvasia manyje teberuseno! Dideliam džiaugsmui gavau pilną lankininko ekipuotę- rankos, pirštų apsaugas, tris strėles, jų dėklą ir patį lanką. Instruktažas ir apmokymai užtruko vos keletą minučių ir nuo teorijos greitai buvo pereita prie praktikos. Šaudėme iš 10 metrų atstumo su tokiais pat lankais su kokiais šaudo ir sportininkai Olimpiadoje. Vienintelis nedidelis skirtumas- jų atstumas būna 70m. Treneris papasakojo, kad dar nei vienas Lietuvos lankininkas nėra dalyvavęs Olimpinėse žaidynėse, nors vyrų ir moterų patenka net (tik?) po 64. Gal dar man būtų nevėlu?

IMG_1846

Kaip ir reikėjo tikėtis, pirmi šūviai buvo labai netaiklūs, pataikydavau gerokai per aukštai. Kad būtų dar didesnis stimulas stengtis, treneris taikinyje įtaisė tris balionėlius. Prireikė nemažai bandymų, kol pirmą kartą juos visus susprogdinau.

IMG_1836

Šūvis reikalauja ne tik didelio susikaupimo, bet ir taisyklingos laikysenos, prieš iššaunant pats turi įsitempti, kaip styga. Man dar tobulėti tikrai buvo kur, tačiau proceso eigoje progresas buvo padarytas ir strėlės skriejo vis arčiau centro. Beje lankininkų pasaulyje galioja griežta saugumo taisyklė- šauliai eina iš taikinio pasiimti savo strėlių, tik tuomet, kai visi šalia stovintys baigia šaudyti. Treneris minėjo, kad per dešimt metų pas juos nebuvo nei vieno incidento. O lankas yra tikrai galingas ginklas, juo paleista strėlė gali nuskrieti net 300 metrų. Tiesa, ir šiame sporte traumų pasitaiko, lanko styga gali sužaloti ne tik pirštą, bet ir nosį (jaučiau, kad aš buvo rizikos zonoje).

Kažkiek įgudę su broliu net surengėme improvizuotas varžybas. Kova buvo įtempta, deja pralaimėjau. Štai taip atrodė jo pergalingi šūviai.

Pramoga užtruko maždaug valandą. Kainavo, kaip ir minėjau, 5 eurus (įprastinė kaina pašalaičiams yra 7 Eur, bet geranoriškas treneris padarė mus studentais ir pritaikė jų tarifą). Pažintis su šaudymu iš lanko pavyko, sporto šaka tikrai turi ne vieną privalumą ir yra verta išbandymo, o gal net ir dažnesnio kultivavimo.

Įvertinimas: 3/5
Kaina: 5 Eur
Adresas: Vingio parkas, Vilnius
Paslaugos teikėjas: Lankininkų sporto klubas
Apsilankymo data: 2017.06.16

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s