Netradiciniai projektai · Netradicinės pramogos · Pramogos šeimai · Vietovės

Kelionė Siauruku (Anykščiai) #15

Pasivažinėti daugiau nei šimto metų senumo traukiniu galima šiltuoju metų laikotarpiu, savaitgaliais. Reguliarūs reisai vyksta iš Anykščių į Rubikius (toks kaimelis prie ežero), atstumas- 15km. Kelionė į vieną pusę užtrunka 50 min., tuomet 2 valandos laisvo laiko ir dar 50 min. parvažiuoti atgal. Tiesa, kodėl Siaurukas yra Siaurukas? Turbūt todėl, kad jo atstumas tarp bėgių yra vos 750mm, o šiuolaikinių traukinių net 1520mm.

IMG_1926.JPG

Norint turėti garantijas, kad tilpsi į traukinį, bilietus reikia rezervuoti iš anksto telefonu. Tą, žinoma, ir padariau. Atvykus pusvalandžiu anksčiau nei numatytas išvykimas ant pievelės jau šurmuliavo būrys džiugiai nusiteikusių būsimų keleivių. Ne vieni buvo pasiruošę pikniko krepšelius. Pats pastatas, kuriame įsikūrusi traukinių stotis yra medinis ir dvelkia šimtmečiais. Rezervuotus bilietus reikėjo dar nusipirkti kasoje, vieno kaina- 7 Eur.

IMG_1867

Stotis, žinoma, turi ir valdžią.

IMG_1865.JPG

Beje, ten pat yra įsikūręs ir Siauruko muziejus. Aš jo neaplankiau, tačiau mačiau, kad vaikai po ekskursijos labai smagiai važinėjosi rankų jėgos pagalba varoma drezina (termino tikrai nežinojau).

IMG_1939

Gautas bilietas mus nukreipė sėsti į ketvirtąjį, žalią vagoną. Jo viduje laukė tikrai autentiška aplinka- senovinės lempos, mediniai suolai. Kondicionierių tikėtis keliaujant Siauruku, būtų naivu, taigi šilumos tikrai buvo nemažai. Lygiai 11h, kaip ir buvo numatyta, mašinistas sutrimitavo, dyzelinis variklis buvo užkurtas, pasipylė dūmai ir iš lėto mes pajudėjome. Važiuojant į kalną jausdavosi traukinuko sulėtėjimas, riedant nuokalne įgaudavome didesnį greitį. Kelionė buvo tikrai egzotiška, tačiau džiaugiausi, kad keliavome vos penkiolika kilometrų. Karštis, dyzelio kvapas, mediniai suolai, nuolatinis girgždėjimas- tų penkiasdešimties minučių buvo daugiau nei pakankamai susipažinti su šia autentiška transporto priemone.

IMG_1894

Ir nors komforto buvo ne per daugiausiai, nuotaikos, tai tikrai negadino. Visi keleiviai su dideliu susidomėjimu žvalgėsi aplink ir džiaugėsi unikalia patirtimi. Atvykę į Rubikius turėjome dvi valandas laisvo laiko. Kurį geriausia yra praleisti prie ežero įsikūrusioje kavinėje-poilsiavietėje “Žuvienės pašiūrė”. Labai padoriomis kainomis ten galima suvalgyti įvairių žuvies patiekalų ar išgerti kokį bokalą šalto gėrimo. Jeigu oras geras, toje pačioje vietoje yra galimybė maudytis, degintis, plaukioti valtele ar tiesiog pagulėti medžių pavėsyje.

IMG_1907.JPG

Pailsėjus, laukė tokia pati kelionė atgal. Mašinistas papasakojo, kad Siaurukas gali važiuoti 50 km/h greičiu, tačiau, kadangi norima pramogą šiek tiek pratęsti, su turistais riedama daug lėčiau. Taip pat primerkęs akį pasigyrė, kad pats yra išbandęs ir didesnį, nei dokumentacijose parašyta, greitį. O štai taip atrodo garvežio vidus.

IMG_1931

Ne, tas raudonas apvalus daiktas nėra vairas, tai stabdis!

IMG_1934.JPG

Kelionė patiko ir visai neprailgo. Kasdien tokia transporto priemone važinėti nenorėčiau, tačiau pabandyti buvo labai smagu!

Įvertinimas: 3/5
Kaina: 7 Eur
Adresas: Vilties 2, Anykščiai
Paslaugos teikėjas: “Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“
Apsilankymo data: 2017.06.17

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s