Ekskursijos

Nemokama ekskursija “Pramoninis Naujamiestis” #10

Pasivaikščiojimu po Naujamiesčio rajoną pradėjau savo pažintį su nemokamų ekskursijų organizatoriais “Gatvės gyvos”. Jie turi paruošę ne vieną maršrutą po Vilniaus rajonus ir verslo modelis labai paprastas- žygio pabaigoje turite galimybę gido pastangas įvertinti arbatpinigiais. Lankydamasis užsienyje visuomet stengiuosi nueiti į tokio tipo ekskursijas, nusivilti tenka tikrai retai, daug dažniau būnu maloniai nustebintas.

IMG_1753

Į paskirtą susitikimo vietą priešais Loftą surinko apie penkiasdešimt žmonių ir du šunys. Didžioji dalis ekskursantų buvo 20-30m. amžiaus. Beje, žygiuodamas nuklausiau vieną kitą svetimą pokalbį ir susidariau įspūdį, kad bent keletas porų buvo atvykę į vieną iš pirmųjų savo pasimatymų, visai originalus pasirinkimas!

Labai gerai, kad prieš renginį buvo paskelbtas adresas, kur ekskursija baigsis, taigi mašiną iš karto pasilikau ten, įvertindamas, kad vėliau tingėsis grįžinėti. Gidas buvo pasiruošęs klientų antplūdžiui, su savimi turėjo garsiakalbį, todėl viskas girdėjosi kuo puikiausiai (girdėjau legendų, kad į šio organizatoriaus ekskursijas kartais susirenka net keli šimtai žmonių).

IMG_1747

Iš viso aplankėme maždaug dešimt objektų, kuriuose buvo arba vis dar yra įsikūręs koks nors fabrikas (į vidų nėjome). Nustebau, koks platus asortimentas prekių buvo gaminamas šiame industriniame Vilniaus rajone: nuo magnetolų, kojinių iki cigarečių, bei alkoholio. Nors daugelis gamyklų neatlaikė naujųjų laikų konkurencijos, tačiau yra ir gerų pavyzdžių. Sparta, Lelija, Vilniaus degtinė, nors ir nukraujavę, vis dar gyvuoja ir sėkmingai konkuruoja rinkos ekonomikoje.

Kai kurių fabrikų mirtis atrodo nebuvo visiškai beprasmė, senuosiuose pastatuose įsikūrė daugybė pačių keisčiausių, įdomiausių ir netikėčiausių versliukų- šakočių kepimas, viešbutis, paveikslų galerija, pabėgimo kambarys, baras… Atrodo, kad loftai dabar gyvena daug įdomesnį ir prasmingesnį gyvenimą, nei niūriais sovietiniais laikais! Beje, buvusios radio aparatūros gamyklos “Elektrit” vidiniame kieme aptiktą bariuką, labai netikėtu pavadinimu “Elektrit”, pasižadėjau būtinai aplankyti ateityje, pasirodė turintis žavesio.

Ekskursijos trukmė buvo nurodyta 2 val. 15 min., organizatoriams pavyko idealiai viską suplanuoti, nes būtent tiek ir užtrukome. Nukeliavome 5-6km, taigi pasivaikščioti šiek tiek reikėjo. Bet oras pasitaikė nuostabus ir skųstis niekas negalėjo. Gidas buvo puikiai atlikęs namų darbus, apie kiekvieną objektą turėjo paruošęs įdomios informacijos, ypač detaliai išstudijavęs fabrikų vidinius laikraščius. Pavyzdžiui, sužinojau, kad ir tais laikais įmonėms teko rimtai padirbėti norint prisikviesti tūkstančius darbuotojų į savo gamyklas. Dabar viliodami programuotojus darbdaviai jiems žada stalo futbolą, nemokamas spurgytes, o štai “Sparta“, norėdama sulaukti moterų simpatijų, buvo joms įrengusi net ginekologinį kabinetą.

Būtų dar įdomiau, jeigu organizatoriai pakalbintų tuose fabrikuose dirbusius žmones, manau, jie papasakotų daug smagios vidinės informacijos apie darbo sąlygas ir tais laikais vykusius “kombinavimus“.

Vienas iš paskutiniųjų mūsų kelionės taškų buvo “Vilniaus degtinė”, sekundei pasvajojau, kad galėtų jie mus pasitikti su kokia degustacija, būtų idealus kelionės užbaigimas. Deja nelaukė, manau jų marketingui vertėtų apie tai pagalvoti, tuomet ekskursiją mielai dar pakartosiu!

Žygio pabaigoje atėjo laikas atsiskaityti su mūsų šauniuoju gidu. Turiu pripažinti, kad jis nedarė jokio spaudimo būtinai mokėti, tiesiog padėjo kuprinę ir pasakė, kad norintys gali į ją kažką įdėti. Taigi tie, kuriems ekskursija nepatiko arba tiesiog neturėjo pinigų, laisvai galėjo keliauti nieko nemokėję. Bet daugelis žmonių buvo pasiruošę atsilyginti, aš taip pat. Ketinau duoti penkis eurus, išsitraukiau pinigą iš kišenės, įdėjau ir tik vėliau apsižiūrėjau, kad vietoje penkių eurų padaviau dvidešimt. Taigi netikėtai nemokama ekskursija gavosi šiek tiek brangoka, tačiau širdies labai neskaudėjo. Turėjau puikų laiką ir sužinojau daug įdomios informacijos, kai ką gal net prisiminsiu ir kitiems papasakosiu! Rekomenduoju.

Įvertinimas: 4/5
Kaina: 0-20  Eur
Adresas: Naujamiestis
Paslaugos teikėjas: Gatvės gyvos
Apsilankymo data: 2017.06.11

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s