Vietovės

Išvyka į Kėdainius #11

Aplankyti Kėdainius nusprendžiau pačią nepalankiausią dieną- pirmadienį. Savaitės pradžioje daugelis lankytinų objektų darosi “sanitarinę dieną” ir į juos patekti neįmanoma. Tačiau visokie etnografiniai muziejai mane menkai domina, labiau norėjau apžiūrėti antrą didžiausią senamiestį Lietuvoje, be to Kėdainiuose niekada netekę būti, taigi jaučiau pareigą pabuvoti pačiame Lietuvos centre ir užsidėti pliusiuką.

IMG_1775

Kelionė iš Vilniaus užtruko beveik dvi valandas ir pasiekus tikslą kūnas jau reikalavo apdovanojimo- maisto. Mašiną priparkavau labai simbolinėje miestelio vietoje- prie Vikondos pramogų centro, kuris neatrodė labai alsuojantis gyvybe.

IMG_1758.JPG

Kelias minutes paskyręs paieškai internete padariau išvadą, kad restoranas “Grėjaus namas” yra ta vieta Kėdainiuose, kur aš norėčiau papietauti (įdomu ar jie pavadinimą sugalvojo įkvėpti žymiosios knygos?). Su pasirinkimu neprašoviau! Restoranas įsikūręs geriausioje senamiesčio vietoje, aplinka autentiška ir tvarkinga, maistas taip pat paliko puikų įspūdį. Už vištienos kepsnį, sriubą ir mineralinį sumokėjau 9 Eur. Normalios Vilniaus kainos, o Kėdainiuose spėčiau, tai viena brangesnių vietų. Beje, mane aptarnavo padavėja-mokinė, kuri uždavus bet kokį klausimą vis bėgdavo į virtuvę pasitikslinti atsakymo. Kai trečią kartą nuskubėjo pasiklausti, vos susilaikiau nesusijuokęs. Tačiau pykti tikrai nebuvo ko, pozityvumas ir geranoriškumas svarbiau už bet kokias žinias!

IMG_1764

Pasistiprinęs, Didžiąja gatve nukeliavau iki visai šalia esančio turizmo centro. Beje, ši gatvė kažkuo panaši į Vilniaus Pilies gatvę- senovinė architektūra persipynusi su daugybe kavinių. Vietų kur galima pasiimti kavos išsinešimui koncentracija pasirodė net didesnė nei Vilniuje. Turizmo centre gavau senamiesčio žemėlapį su pažymėtais pagrindiniais taškais, taip pat dar paėmiau lankstinuką reklamuojantį dviračių nuomą ir keletą maršrutų pasivažinėjimui po miestą. Deja oras nieko gero nežadėjo, tad idėjos minti pedalus atsisakiau.

Senamiesčio tyrinėjimai užtruko maždaug valandą, aplankiau visus pažymėtus objektus. Paaiškėjo, kad kėdainiečiai turi ypač platų pasirinkimą, kuriuo dievu tikėti, čia yra ne tik katalikų, tačiau ir reformatų bažnyčia, cerkvė, sinagoga ir net vienintelis Lietuvoje minaretas (neveikiantis). Miestelį savu laiku kuravo Radvilų giminė, norėjo jį padaryti europiniu miestu, todėl jų pėdsakas stipriai jaučiamas.

IMG_1777.JPG

Dabartiniais laikais Kėdainiai siejami su kitu valdovu. Viktoro žymių taip pat pavyko aptikti. Buvau skaitęs, kad miesto centre yra ir jo namas, tačiau mano žemėlapyje jis pažymėtas nebuvo (koks aplaidumas!), tad apžiūrėti nepavyko.

IMG_1767.JPG

Prasidėjęs lietus kiek paspartino mano ekskursijos pabaigą, tačiau jaučiausi beveik viską ir aplankęs. Ar buvau labai sužavėtas ir pritrenktas? Neypatingai. Nufotografavau keletą gražių senovinių pastatų, bet tikrai nieko per daug įsimintino.

Beje, įvažiuodamas į Kėdainius pamačiau ženklą, rodantį kryptį į krematoriumą. Tuomet prisiminiau, kad būtent šiame mieste veikia toks įdomus objektas. Puoliau internete ieškoti informacijos ar ten vyksta kokios ekskursijos (kokia makabriška mintis). Pasirodo, ekskursijos tikrai vyksta, tik, žinoma, ne pirmadieniais, o šeštadieniais. Iki krematoriumo visgi nusprendžiau nuvažiuoti, norėjosi bent užmesti akį, kaip jis atrodo. Įstaiga įsikūrusi pramoniniame Kėdainių rajone (taigi niekam netrukdo). Turiu pripažinti, įsivaizdavau, kiek didesnį pastatą, pasirodo ypatingų apimčių šiam reikalui nereikia.

IMG_1785

Išvyką į Kėdainius vertinčiau labai pusėtinai. Jaučiausi labiau atlikęs pareigą, nei sužinojęs ar pamatęs kažką naujo ir įdomaus. Nusprendžiau, kad reikės čia sugrįžti dar kartą ir sudalyvauti jau minėtoje ekskursijoje. Taip pat pasižvalgyti netoli nuo Kėdainių esančiame Krekenavos regioniniame parke ir Pašilių stumbryne (kuris pirmadienį, deja, taip pat nedirbo).

Įvertinimas: 2/5
Adresas: Kėdainiai
Apsilankymo data: 2017.06.12

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s