Netradiciniai projektai · Netradicinės pramogos · Pramogos lauke

Geocaching- lobių paieška #12

Geocachingas, tai tokia pramoga, kai vieni žmonės paslepia, o kiti ieško lobių. Žinoma, auksas būdavo tik senovėje, mūsų laikais jie slepia maždaug tokius konteineriukus.

IMG_1821

Viskas, ką reikia padaryti norint užsiimti lobių paieškomis, tai atsisiųsti projekto apps’ą. Atsidarysi žemėlapį ir pamatysi, kiek daug paslėptų dalykų aplink save gali surasti (vien Vilniuje jų yra šimtai). Oficiali projekto programėlė labai įkyriai prašo pirkti mokamą narystę, todėl galima naudoti ir kitą visišką nemokamą variantą.

IMG_2677

Žmonės, kurie paslepia lobiukus stengiasi padaryti, tai kaip galima gudriau ir įdomiau, jiems turbūt net garbės reikalas yra, kad ieškotojai pavargtų prieš surasdami. Kiekvienas geocachingas turi savo koordinates (telefono pagalba apytiksliai galima į jas nueiti), taip pat objekto savininkas dažniausiai būna palikęs, kokią nors užuominą, kuri padeda ieškoti. Pavyzdžiui vieno mano surasto lobio užuomina buvo “oras” ir jis slėpėsi ventiliacijos grotelėse.

IMG_1813

o taip atrodė prie grotelių magneto pagalba prilipintas konteineriukas.

IMG_1816

Dar vieną lobį suradau įtaisytą šiame daikte.

IMG_1812

Kitas slėpėsi medžio drevėje.

IMG_1820

Kiekvieno rasto lobio viduje būna paliktas lapelis, jame reikia atsižymėti radimo datą, savo vardą, tuomet viską tvarkingai supakuoti atgal ir vėl paslėpti. Taip pat galima pasižymėti surastą objektą ir programėlėje, kad ateityje nepamirštum, ką esi suradęs. Visi geocachingai yra reitinguojami pagal sudėtingumo laipsnį. Taip pat žmonės, kurie objektą būna suradę, programėlėje palieka komentarus, dalinasi įspūdžiais ir nuotraukomis, verda labai įdomus gyvenimas!

IMG_1802

Aš buvau sau iškėlęs tikslą surasti penkis lobiukus. Užtrukau kažkur dvi valandas, bet tikslą pasiekiau! Pradžia buvo išties sunki ir pačio pirmojo ieškojau turbūt ilgiausiai. Kokius tris kartus buvau visiškai praradęs viltį, bet skaičiau prieš tai radusių žmonių komentarus ir šiaip ne taip misiją įvykdžiau. Visai šalia mano paieškų vietos žaidė vaikai, jiems 20 min. su telefonu ratus sukantis dėdė turėjo atrodyti labai keistai.

Buvau nustebęs Geocachingo populiarumu, mano rasto pirmojo lobio lapelyje vien tą savaitę buvo kokie penki skirtingų žmonių atsižymėjimai, nemažai buvo užsienietiškų vardų. Ir tikrai nieko keisto, nes ši veikla, gali būti labai gera naujos vietovės pažinimo forma. Daugelis lobių būna paslėpti šalia kokio nors žymaus ar įdomaus objekto, programėlėje būna ir detalus to objekto aprašymas. Taigi keliauji nuo taško prie taško, sužinai kažką naujo ir tuo pačiu metu vis patiri atradimo džiaugsmą.

Manau ateityje nuvykęs į nelankytą miestą ar šalį būtinai pamėginsiu atlikti naująjį ritualą ir surasti bent vieną lobį. Beje, projekto programėlėje galima ne vien tik žymėti paslėptus lobius, bet ir kurti eventus. Mano paieškų dieną Vilniuje buvo pažymėti penki ateityje turėsiantys įvykti susitikimai. Visus juos sukūrė užsieniečiai, kurie buvo suplanavę savo kelionę į Lietuvą ir paskyrę konkrečią datą, laiką ir koordinates, kur kviečia į bendraminčių susitikimą. Labai geras būdas susipažinti su naujais ir įdomiais žmonėmis.

Pramoga užskaityta, ateityje tikrai bus pakartota ir tikrai rekomenduojama!

Įvertinimas: 5/5
Kaina: 0 Eur
Adresas: Vilniaus centras
Paslaugos teikėjas: Geocaching
Apsilankymo data: 2017.06.13

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s