Muziejai · Netradiciniai projektai · Netradicinės pramogos · Pramogos šeimai

Telia Nemuziejus #9

Apie Nemuziejų sužinojau iš skambių pranešimų spaudai ir viešų asmenų pasidalinimų savo FB sienose (kaip supratau jiems buvo surengtas pristatomasis seansas). Muziejus-nemuziejus, vos per 15 min. naujausių technologijų pagalba pristatantis 700 metų Lietuvos istoriją, startavo birželio pradžioje. Aš ilgai nelaukdamas, po savaitės nuo atidarymo nusprendžiau jį aplankyti ir savomis akimis ir ausimis įsitikinti viešų pagyrų teisingumu.

IMG_1669Greituoju būdu projekto internetinės svetainės surasti nepavyko (pranešimuose spaudai ir celebričių pasidalinimuose ji nebuvo paminėta), tačiau radau galimybę pirkti bilietą per Tiketą, o ten buvo paliktas ir kontaktinis telefono numeris. Paskambinęs sužinojau, kad seansai vyksta antradieniais-sekmadieniais 11-20h, kas pusvalandį (11:00, 11:30,…). Apsilankymo kaina- 10 Eur, beje pirkti geriau vietoje, nes įsigyjant bilietą per Tiketą teks susimokėti papildomą aptarnavimo mokestį.

Rezervavau laiką- ketvirtadienį 13h, atvykus didelėse eilėse stumdyti neprireikė, nes buvau vienintelis šio seanso lankytojas. Labai draugiški konsultantai teisinosi, kad savaitgaliais ir vakarais būna žymiai didesnė apgultis. Beje paaiškėjo ir projekto internetinės svetainės adresas www.nemuziejus.lt.

Prieš pagrindinę pramogą galima padaryti apšilimą, nes laukiamajame yra įrengta atskira erdvė kur “skraidantis kilimas” (grindyse įmontuoti ekranai) aprodo Vilnių. O virtualios realybės akinių pagalba lankytojai supažindinami su gražiausiomis ir įdomiausiomis Lietuvos vietomis (mano apsilankymo dieną turėjo tris akinius, bet žadėjo įrengti dar tris).

Apšilus su įžanginėmis atrakcijomis, atėjo laikas mano asmeniniam, uždaram Nemuziejaus seansui. Salė turi 45 vietas, aš prabangiai galėjau rinktis bet kurią iš jų ir darbuotojos patartas atsisėdau viršuje per patį vidurį (sakė geriausias įspūdis).

IMG_1686

Kiekvienas žiūrovas gauna asmenines ausines ir gali pats nuspręsti kokia kalba norės klausytis audiotakelio. Kalbų pasirinkimas tikrai didelis, akimirką pamąsčiau, kad gal vertėtų išbandyti japonų ar korėjiečių kalbą, bet galiausiai apsistojau ties lietuvių (yra net du variantai). Visas vaizdas kuriamas projekcijų pagalba, nesu didelis tokių reikalų ekspertas, bet panašu, kad organizatoriai šiuo klausimu rimtai padirbėjo, įspūdis tikrai yra!

700 istorijos metų vos per 15 minučių, tai išties nemenkas iššūkis. Turiu prisipažinti, kad man veiksmas vyko kiek per greitai. Vos papasakojus vieną svarbų mūsų tautos įvykį, sparčiais žingsniais buvo šuoliuojama dešimtmečiais ar net šimtmečiu į priekį, visiškai nepaliekant laiko apmąstyti ir apkramtyti gautą informaciją. Jeigu sudėtinga buvo man, šiek tiek žinančiam Lietuvos valstybingumo raidą, galima tik įsivaizduoti, kaip nelengva mintį gaudyti bus čia apsilankiusiems užsieniečiams. Manau išplėtus seansą bent iki pusvalandžio būtų daug daugiau galimybių nuosekliau perteikti didingos istorijos veidą.

IMG_1673

Nenorėčiau, kad šis postas būtų ilgesnis už pačią patirtį, tad reziumuokime. Mintis Lietuvos istoriją pateikti pasitelkiant naujausias technologijas yra labai gera. Naftalinu dvelkiantys valstybiniai muziejai to nesugebėtų padaryti arba padarytų išleisdami dešimt kartų daugiau pinigų. Faktai, kurie pateikiami Nemuziejaus lankytojams yra atrinkti labai kruopščiai ir net didžiausiam niurgzlai sukels pasididžiavimo savo valstybe jausmą.

Tačiau pasibaigus seansui man ramybės nedavė pramogos trukmės/apimties ir kainos santykis. Jeigu projekto autoriai jį kūrė su mintimi parodyti lietuviams ir šalies svečiams, kokia ypatinga yra Lietuvos istorija, tai logiškai mąstant jie turėtų būti suinteresuoti ir kuo didesniu masiškumu. 10 Eur už 15 minučių atrodo ne visai adekvati suma (moksleiviams, studentams taikomos nuolaidos). Jeigu nuvykčiau į Rygą, mielai sutikčiau tokiu būdu pagilinti savo žinias apie Latvijos istoriją už 2-3 eurus, bet išleisti visą dešimtį man būtų gaila. Turint omenyje, kad Nemuziejaus kintami kaštai yra labai maži, taip pat turint omenyje, kad ketvirtadienį 13h buvo užimta tik viena iš keturiasdešimt penkių kėdžių, daryčiau išvadą, kad pasirinkta kainodara nėra teisinga. Čia jau pramogos organizatoriai, turėtų atsakyti į klausimą, kas geriau- vienas lankytojas už dešimt eurų ar pvz. šeši už eurą. Kaip bebūtų, visus turinčius atliekamus 10 Eur būtinai kviečiu apsilankyti!

Įvertinimas: 3/5
Kaina: 10  Eur
Adresas: Vokiečių g. 4, Vilnius
Paslaugos teikėjas: Telia Nemuziejus
Apsilankymo data: 2017.06.09

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s