Muziejai · Netradiciniai projektai · Pramogos lauke

Europos parkas #8

15 km atstumu nuo Vilniaus veikia modernaus meno skulptūrų muziejus po atviru dangumi. Sulaukęs saulėtos vasaros dienos šokau ant motociklo ir nuriedėjau to meno apžiūrėti. Kadangi muziejus įsikūręs miškų apsuptyje, kiek pergyvenau, kad gali tekti važiuoti ir žvyrkeliu, tačiau keliukas iki pat Europos parko buvo asfaltuotas ir tai man labai patiko. Įėjimas į parką kainavo 9eur, o už transporto priemonės parkavimą teko sumokėti papildomus 2eur (šis mokestis kažkaip nemaloniai nustebino). Jeigu sugalvotum prasmukti nesusimokėjęs, štai kas tavęs laukia

IMG_1621

Apgaudinėti tikrai nepatarčiau, nes bilietų pirkimas man buvo bene smagiausia apsilankymo Europos parke dalis. Tetulė sėdinti mediniame kioskelyje yra tikra savo darbo ekspertė. Pardavusi įėjimo bilietą tuojau pat ėmė daryti man Cross-selling’ą siūlydama audiogidą, kažkokią knygelę ir net apsilankymą kitame muziejuje su papildoma 20% nuolaida. Nepaleido manęs kokias penkias minutes, nors atsisveikinti bandžiau ne vieną kartą. Nieko neketinau papildomai pirkti, tačiau šis entuziazmas man iškart pakėlė nuotaiką.

IMG_1622

Bilietų pardavėja papasakojo, kad naujų meno kūrinių parke atsiranda kasmet. Taip pat pasiguodė, kad muziejus beveik negauna pinigų iš valstybės ir išsilaikyti turi pats (tikiuosi mano parkingo du eurai prisidės prie šio švento reikalo). Daugelis skulptūrų turi savo rėmėją, kuris pilnai ar iš dalies finansavo jų atsiradimą. Tiesa, mano naujoji draugė sakė: “rėmėjas duoda 1000, o pot o penkis metus nemokamai savo visus darbuotojus vedžiojasi”, žodžiu, nėra pasaulyje teisybės!

IMG_1623

Rankose laikiau detalų žemėlapį ir jau buvau pasiruošęs kultūros injekcijai. Beje, gavau patarimą žymėtis visas pamatytas skulptūras, mintis tikrai nebloga, nes atsiranda ir sportinis interesas rasti ir pažymėti jų kuo daugiau. Deja pradėjus naudotis žemėlapiu greitai paaiškėjo, kad parko savininkai padarė vieną klaidą: žemėlapyje yra sunumeruoti objektai, o prie pačių skulptūrų tos numeracijos nėra, todėl radus meno kūrinį ir norint greitai susigaudyti, kurioje parko vietoje šiuo metu randiesi, iškyla problemų.

Modernus menas, kaip žinia, ne lengviausiai suprantamas reikalas, bet stengiausi, kiek tik galėjau. Ypač patiko skulptūrų pavadinimai. Čia yra “Jūsų patogumui”

IMG_1634

o štai čia prašome susipažinti su “Dvigubo negatyvumo piramide”, kurią nusprendžiau perlipti. Tikiuosi, kad šis ritualas dvigubai pamažins, o ne du kartus padidins mano asmenybės negatyvumą.

IMG_1632

Gal norėtum pamėginti atspėti, koks yra šio objekto pavadinimas?

IMG_1636

Tikiuosi sugalvojai kažką ypač smagaus! Bet turiu pripažinti, kad čia nėra meno kūrinys, o viso labo Europos parko melioracijos vamzdis.

Vaikščiojimas po parką yra pakankamai patogus, keliukai suruošti, žolė nupjauta, paukščiukai čiulba, voverės laksto, romantika… Prie daugelio skulptūrų stovi suoliukai, taigi galima prisėsti, parymoti, pamąstyti. Aš to nedariau, bet ne todėl, kad neturėjau, ką apgalvoti, tiesiog baisingai buvau atakuojamas uodų, tad privalėjau visą laiką judėti ir mojuoti rankomis. Šioje vietoje gaunate svarbiausią pasakojimo patarimą- purškalas nuo mašalų Europos parke yra būtinas!

IMG_1625

Apžiūrėjęs dešimtis meno kūrinių išsirinkau ir savo favoritą. Prašome susipažinti su “Neatpažinto augimo erdve”. Beje, koks sutapimas, ši skulptūra, kaip tik neturi rėmėjo, galbūt tai ženklas, kad laukė manęs?

IMG_1645

Parke praleidau pusantros valandos, jeigu esi meno mylėtojas, manau užtrukti galėsi gerokai ilgiau. Tačiau man visko buvo jau gana ir vienu momentu vaikštinėjant apėmė jausmas, kad reikia iš čia nešdintis, tai ilgiau savęs ir nebekankinau.

Klaidžiojimas po miškus reikalauja nemažai jėgų, todėl prieš važiuodamas namo prisėdau parkinge ant bortelio (buvau vienintelis lankytojas), išsitraukiau atsivežtas salotas ir nusprendžiau susirengti mini pikniką. O tuomet nutiko įvykis, kuris “made my day”- iš kiosko su puodeliu rankose atkulniavo tetulė, kuri pamačiusi mane užkandžiaujantį ėmė ir išvirė arbatos. Buvau tiesiog priblokštas ir labai laimingas, istorijos pabaiga.

IMG_1655

Įvertinimas: 3/5  (Tetulė 5/5)
Kaina: 11  Eur. (su parkavimu)
Adresas: Europos Parko g. 302, Joneikiškės
Paslaugos teikėjas: Europos parkas
Apsilankymo data: 2017.06.08

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s