Ekskursijos

Ekskursija po Žvėryną (Vilniuje) #7

Ekskursijos gerumą veikia trys kintamieji- oras, gidas ir apžiūrimas objektas. Kadangi visą dieną stipriai pliaupė lietus buvau nusiteikęs blogiausiam, tačiau mano entuziazmo dalyvauti dangaus išdaigos nei kiek nesumažino (sumokėjus 12 Eur išankstinį mokestį pasiryžimas būna labai tvirtas). Ekskursija prasidėjo 18:30 ir siurprizas, siurprizas- kaip tik tuo metu lietus baigėsi, pro debesis nedrąsiai pradėjo skverbtis saulės spinduliai, taigi supratau, kad oro apkaltinti nepavyks, pramogos sėkmė atsidūrė gidės ir Žvėryno rankose.

IMG_1555

Ekskursiją organizuoja “Savaitgalio ekskursijos“  (likimo ironija- pasivaikščiojimas vyko trečiadienį). Kaip supratau, po šiuo pavadinimu “slepiasi“ gidė Gabija, kuri turi ~15 skritingų temų ekskursijoms po Vilnių.

Susitikimo vieta buvo paskirta prie Žvėryno tilto iš Seimo pusės. Sužinojau, kad ankstesniais laikais Seimo vietoje stovėjo lentpjūvė, galbūt vertėtų sugrąžinti šiai vietai pirminę paskirtį?. Susirinko apie dvidešimt dalyvių, organizatoriai yra nustatę maksimalų kiekį žmonių, todėl grupė nebūna per didelė ir gido pasakojimai puikiai girdisi.

Šiek tiek sunerimau, kad tarp dvidešimties ekskursantų su manimi buvo vos du vyrai, o visos kitos dalyvės- 30-60m. damos. Pagalvojau, kad mano ir jų supratimas apie įdomią ekskursiją gali labai stipriai skirtis. Tačiau būgštavau be pagrindo, gidė tikrai nebuvo per daug akademiškai nusiteikus. Sužinojom rajono istoriją, aplankėm nemažai įdomių vietų, nepamirštos buvo ir šių dienų aktualijos (nelegalios statybos ir kova su pakrantės žemgrobiais).

Štai taip mus pasitiko valstybinę žemę pasisavinusių Žvėryno gyventojų augintiniai.

Ekskursijos vadovė informacijos apie rajoną buvo pasiruošusi tikrai daug. Vienintelis man kliuvęs dalykas, tai per dažnas burbėjimas ant valdžios ir visokių neigiamų dalykų pabrėžimas (kažkam stogo nesutaiso, kažkam dviračių tako nenutiesia ir t.t.), man būtų smagiau girdėti pozityvius faktus, na bet čia, turbūt, skonio reikalas.

IMG_1580.JPG

Jeigu niekada neketini dalyvauti šioje ekskursijoje, štai keletas faktų apie Žvėryną, bendram išprusimui. Rajonas yra pakankamai jaunas, vos kiek daugiau nei 100 metų senumo (jaunumo?). Anksčiau čia tiesiog buvo didikų medžioklės plotai, turbūt taip ir atsirado Žvėryno pavadinimas. 20a. pradžioje apsukrus pirklys Vasilijus Martinsonas valdė visą šio rajono teritoriją, taigi jis suorganizavo tiltą per Nerį, išskyrė visuomeniniams tikslams keturis sklypus ir šie gudrūs žingsniai davė stiprų impulsą naujojo rajono susiformavimui. Ponui Vasilijui tai turėjo patikti, nes valdomos žemės vertė stipriai pakilo.

Beje Žvėryne vienu metu gyveno daugybė kompozitorių- aplinka čia tikrai įkvepianti kūrybai. Dar ir dabar rajone veikia Kompozitorių namai, tik pačių kūrėjų stipriai apmažėję, nekilnojamo turto kainos jau ne menininko kišenei. Ko Žvėryne yra tikrai daug, tai ambasadų ir… sraigių! Negalvojau, kad beveik pačiam miesto centre galima rasti jų ištisas kolonijas, vien mūsų ekskursijos grupelė jų sumindė kokia 30 (faktas liūdnas, bet tiesa turi būti atskleista!).

IMG_1594

Žygis užtruko 2,5h, nukeliavome 4-5km, žinias apie Žvėryno rajoną pagilinau 10 kartų. Pasivaikščiojimą baigėme prie “Čiulbančio kryžiaus”, kodėl jis čiulbantis? Apsilankyk ekskursijoje ir sužinosi.

Įvertinimas: 3/5
Kaina: 12  Eur.
Adresas: Žvėrynas, Vilnius
Paslaugos teikėjas: “Savaitgalio ekskursijos“
Apsilankymo data: 2017.06.07

Vienas komentaras “Ekskursija po Žvėryną (Vilniuje) #7

 1. Kaip įdomu buvo rasti šį įrašą! Per tą laiką net ir dviračių takas nutiestas 😉

  Geras pastebėjimas dėl vyrų ir moterų proporcijos ekskursijose, taip būna dažnai. Parodose, muziejuose, teatruose proporcija irgi panaši. Bandau atsakyti sau į klausimą, dėl ko, matyt dėl to, kad moterys šiek tik smalsesnės?.. Nes juk ekskursijų ar dažnų mokymų turinys nei moteriškas, nei vyriškas, o bendražmogiškas.

  Dar vienas teisingas pastebėjimas yra dėl savaitgalio ir trečiadienio. Jokiame sapne nebūčiau susapnavus veiklos pradžioje, kad yra šitiek žmonių, norinčių pažinti miestą kartu, kad man savaitgalis bus kas dieną, o ir dayviams, ateinantiems į ekskursijas, bet kuri diena gali įgyti savaitgališkų nuotaikų atrandant savąjį miestą.

  Ačiū už šį tekstą 🙂

  Gabija

  Patinka

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s