Netradicinės pramogos · Pramogos šeimai · Vidaus pramogos

Virtualios realybės erdvė “VR cafe” #6

Ką daryti, jeigu tave supantis pasaulis atrodo labai nuobodus, primityvus, tiesiog per paprastas? Atsakymas- nukeliauti į Vilniuje esančio prekybos centro GO9 trečiąjį aukštą. Ne, ši istorija nėra apie tai, kad shopingas išsprendžia visas žmonijos problemas. Be to trečiajame GO9 aukšte nelabai ir rasite daug vietų apsipirkti, aukštas merdi. Tačiau jeigu norite patirti kažką sunkiau protu suvokiamu- apsilankykite ten nesenai duris pravėrusioje virtualios realybės erdvėje “VR Cafe”.

virtuali-realybe

Netradicinėje kavinėje nebus galimybės atsigerti kavos (saugant įrangą maistas ten išvis yra nepageidaujamas), bet jeigu svajojate nusikelti į kosmoso platybės, pasivaikščioti dangoraižio stogu, ar stoti į kovą su zombių apokalipse, tuomet jums čia turėtų patikti. VR cafe patalpa suskirstyta į daug nedidelių kambarėlių, kurių kiekviename yra paruošta įranga, nukelianti klientus į virtualaus pasaulio džiaugsmus. Manasis kambarėlis atrodė štai taip.

IMG_1534

Lankytojai gali rinktis dviejų tipų pramogas- patirtis arba žaidimus. Išsipirkus erdvę kažkuriam laikui galėsite išbandyti ne vieną, o keletą virtualaus pasaulio teikiamų džiaugsmų. Aš pirkau 30 min. apsilankymą, įprastinė jo kaina būtų 10eur, tačiau pirmadienį-ketvirtadienį taikoma papildoma nuolaida, taigi pasižvalgymas po ateitį man kainavo vos 8 Eur. Virtualios realybės įrangos paketas, kurį gauna lankytojas susideda iš akinių, ausinių ir dviejų rankose laikomų jutiklių. Tai ir viskas, panaudojus šiuos technikos stebuklus kūnas lieka žemėje, o siela iškeliauja kažkur kitur.

IMG_1532

Ką išbandžiau? Pasivaikščiojau liepteliu esančiu ant dangoraižio stogų (puikus būdas kovoti su aukščio baime), pripiešiau visokių figūrų atvirame kosmose (labai rekomenduoju šią patirtį), taip pat teko sužaisti keletą žaidimų, kur stojau į kovą su daugybe blogų padarų. Turiu pripažinti, kad buvo momentų, kai visiškai atitrūkau nuo šio pasaulio ir 100% pasinėriau į virtualios realybės sukurtą iliuziją. Grafika, garsai ir visa interakcija tikrai šimtamyliais žingsniais nukeliavusi į priekį. Net baisu pagalvoti, kas mūsų laukia po dešimties metų, panašu, kad fantastinių filmų scenarijai taps realybe. Pramogą išbandžiau vienas, todėl niekas manęs žaidžiančio nenufilmavo, bet manau atrodžiau ne prasčiau nei šis senolis.

Vienintelis trukdis vis įsiterpiantis į mano virtualius išgyvenimus buvo kavinės darbuotoja, kuri kažkodėl buvo įsitikinusi, kad kiekvienas pas juos apsilankantis klientas automatiškai turėtų žinoti, kaip reikia elgtis su virtualaus pasaulio įranga. Todėl nieko daug neaiškinusi užmaukšlino akinius ir ausines, o po to jau man viena koja būnant anapus ,vis bandėme susišūkauti, kokį meniu punktą pasirinkti ar kurį mygtuką paspausti. Šioje vietoje pirmiausia turėtų pasitempti pramogos savininkai. Jeigu techninės galimybės dar neleidžia turėti virtualių asistentų, vertėtų pasinaudoti oldschool’iniais metodais ir investuoti į darbuotojų apmokymus, instruktažą ir kliento aptarnavimo procesų išgryninimą. Tobulėti tikrai yra kur. Pramogą testavau dienos metu, buvau vienintelis klientas, todėl darbuotoja tikrai man daug pagelbėjo. Tačiau jeigu būčiau buvęs vienas iš kokių penkių klientų, įtariu, vargo būčiau patyręs gerokai daugiau ir išsinešęs mažiau teigiamus įspūdžius.

Jeigu sugalvosite pramogą išbandyti savaitgalį, vertėtų padaryti išankstinę rezervaciją, nes kavinėje dirbanti mergina minėjo, kad šeštadieniais, sekmadieniais žmonių būna gerokai daugiau. Kai kurias virtualias patirtis žaisti įmanoma keliems asmenims vienu metu, taigi pramogauti galima ir su draugų kompanija (idėja gimtadieniui?). Beje, virtualios realybės kambariai nėra skirti mažiems vaikams, daugeliui patirčių reikia turėti bent 12 metų. O kuo esate vyresnis, tuo labiau rekomenduoju pamėginti, praplėsite savo jau susiformavusį pasaulio supratimą ir pamatysite, kuo gyvens ateities kartos.

Aš dar ketinu būtinai sugrįžti į VR Cafe, liko neišbandytas nardymas po žmogaus ląstelę ir neįvykdyta Apollo 11 misija.

Įvertinimas: 4/5
Kaina: 8  Eurai
Adresas: GO9 (Gedimino pr. 9, Vilnius) III aukštas
Paslaugos teikėjas: VR Cafe
Apsilankymo data: 2017.06.06

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s