Ekskursijos · Netradiciniai projektai · Pramogos lauke · Pramogos šeimai

Kalbančios Vilniaus skulptūros #5

Taip, skulptūras tikrai galima prakalbinti! Ir turiu pripažinti, kad kalbančios jos tampa žymiai įdomesnėmis ir prasmingesnėmis. Sostinėje prieš keletą metų buvo įgyvendintas projektas “Kalbančios Vilniaus skulptūros”. Panaši idėja jau sėkmingai gyvuoja Londone, Čikagoje, Kopenhagoje. Taigi lankant šiuos didmiesčius taip pat galima išbandyti tokį netradicinį monumentų pažinimo būdą.

IMG_1512

Kaip viskas veikia? Turite parsisiųsti planą, kuriame sužymėta penkiolika skulptūrų esančių Vilniaus centre. Beje, projekto organizatoriai savo svetainėje pateikia ir Google maps žemėlapį, juo naudotis man buvo daug patogiau. Nuvykę prie kiekvienos skulptūros rasite specialią lentelę, kurioje bus QR kodas ir tinklapio nuoroda. Skanuojate kodą arba suvedate nuorodą ir viskas, laukiate skulptūros skambučio. O tas skambutis iš Gedimino ar Donelaičio tikrai suteikia papildomo žavesio!

Taigi norint pasikalbėti su skulptūromis būtina turėti išmanųjį telefoną. Jeigu tokio neturite, žaiskite toliau gyvatėlės žaidimą ir nebesukite sau galvos dėl tų skulptūrų! Beje bendravimas su monumentais bus daug patogesnis skanuojant QR kodus.

Pirmuoju savo žygio tašku pasirinkau Užupio angelą. Kelionė nusimatė netrumpa, tad prieš ją nusprendžiau pasistiprinti ir užsikroviau kalorijų šalia Angelo esančiame puikiame One for all  restoranėlyje (reklama apmokėta iš niekieno sąskaitos). Pokalbis su pirmąja skulptūra pavyko puikiai ir pagautas entuziazmo skubėjau prie sekančio punkto- Undinės.

IMG_1513.JPG

O tuomet ištiko pirmieji nesklandumai- niekaip nepavyko rasti rasti lentelės, todėl pasikalbėti su Undine man nebuvo lemta. Labai nenustebau, tokios jau tos damos, kartais kalba, kartais ne… Ir tai nebuvo vienintelė moteriškos giminės atstovė, kuri nenorėjo su manimi bendrauti- prie Žemaitės paminklo taip pat neradau projekto lentelės. Parašiau laišką organizatoriams, todėl tikėkimės, kad lentelės vėl bus sugrąžintos ten kur joms ir priklauso.

Visos kitos skulptūros turėjo QR kodus ir buvo maloniai nusiteikę papasakoti man savo gyvenimo istorijas. Kai kurių paminklų radimas šiek tiek užtruko, bet buvo smagu pasukti galvą ir pabandyti prisiminti, kur aš tą objektą esu matęs. Pro daugelį iš jų yra tekę praeiti dešimtis kartų ir, žinoma, visiškai nekreipdavau dėmesio. Balandžiams jos buvo daug vertingesnėms, nei žmonėms.

IMG_1525

Šįkart miesto skulptūros pražydo visiškai kitomis spalvomis. Beje kiekvieną pasakojimą įgarsino vis kitas žymus aktorius, vaikščiodamas netgi susigalvojau žaidimėlį ir bandydavau iš balso atspėti, kas čia kalba. Žinojau maždaug pusę, galėtum pasirodyti geriau? Pačios paminklų istorijos pateiktos tikrai originaliai ir pakankamai neformaliai, autoriai puikiai padirbėjo suteikdami jiems gyvybę. Gediminas skundėsi, kad riedlentininkai trukdo jo ramybę, Miesto sargybinis prisipažino, kad yra įsimylėjęs moterį, kurios balsą girdi pravažiuojančiame troleibuse. Man patiko!

Pakalbėkime apie skaičius. Kelionė užtruko 2,5 valandos, nužingsniavau 6-7 kilometrus, suradau visas 15 skulptūrų, prakalbinau 13. Rekomenduoju išbandyti, puikus, nemokamas būdas pažvelgti į miestą kitomis akimis (tiksliau ausimis).

Įvertinimas: 4/5
Kaina: nemokamai
Adresas: Vilniaus senamiestis
Paslaugos teikėjas: Mo muziejus
Apsilankymo data: 2017.06.05

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s