Muziejai · Objektai · Pramogos šeimai

Valstybės pažinimo centras #4

Kartais gyvenime apima svetimos gėdos jausmas, o kartais užplūsta pasididžiavimas tuo, prie ko pats niekaip net nesi prisidėjęs. Apsilankius Valstybės pažinimo centre man nutiko antrasis atvejis- apėmė didelis pasididžiavimas, kad tokia svarbia kiekvienam piliečiui tema, Lietuva sugebėjo įsirengti žiauriai kietą muziejų (nesu tikras ar jie nori muziejumi vadintis).

Kad patekti į centrą reikia įveikti keletą nedidelių išbandymų. Pirmasis, tai darbo laikas- pavieniams lankytojams centras duris atveria tik šeštadieniais-sekmadieniais, visos kitos dienos skirtos didesnėms grupėms. Antrasis išbandymas bus lengvai įveikiamas, jeigu su savimi neturi pomėgio nešiotis, kokio šaunamojo ginklo ar plastikinio krepšio su milteliais. Kadangi muziejus įsikūręs prezidentūros pastatuose, tai norint patekti į vidų tenka praeiti daiktų skenavimo procedūrą.

IMG_1449

Tai ir visas vargas. Po to prasideda malonumai! Centro darbuotojai jauni, entuziastingi ir puikiai nusiteikę, atrodo, kad į darbą atėję lyg į šventę. Mums pravedamas trumpas instruktažas, gauname planšetinį kompiuterį (būtina turėti asmens dokumentą), kurio pagalba galima virtualiai įlįsti į eksponatų vidų ir taip sužinoti dar išsamesnę informaciją. Viskas ką reikia daryti, tai nuskanuoti specialų kodą ir planšetės ekrane atsiranda papildomas tekstas, garsas, vaizdas, o kai kur net toks protingai kalbantis veikėjas.

Paruošiamieji darbai baigti, galima užsiimti valstybės pažinimu! Visa centro ekspozicija išsidėsčiusi per tris aukštus. Pagrindinės temos: pilietiškumas, Lietuvos istorija, valdžios institucijų darbas ir dar daug daug visko apie Lietuvą. Informacija pateikta labai įdomiai, novatoriškai, su daugybe interaktyvių pramogų. Visur vyrauja šviesios spalvos, sienos baltos, erdvės nepergrūstos, tiesiog ore tvyrantis pozityvas!

Ekspozicijoje vietos atsirado ne tik paties garbingiausiems musų Tautos herojams.

IMG_1462

Nepamiršti buvo ir po mėšlelį pasiskraidę lakūnai.

IMG_1464

O štai taip atrodo mūsų Seimo veiklos schema. Nieko keisto, kad tiek betvarkės ten yra.

IMG_1487-2.JPG

Vaikštant po centrą galvoje vis sukasi mintis, kas labiau čia patinka- informacija, kuri tikrai vertinga ir turėtų būti žinoma kiekvienam save gerbiančiam piliečiui, ar visgi jos pateikimo būdai. Nes kiekvienam eksponatui sugalvotas vis kitos atvaizdavimas: vieną reikia paliesti, kitame kažką sudėlioti, trečiame virvelę patraukti.. Jeigu tai sukelia smalsumą net rimtų veido išraiškų dėdėms, tai galima tik įsivaizduoti, kiek džiugesio suteikia jauniesiems centro lankytojams. Į nuotraukas tų visų išradimų-įrengimų neverta dėti, reikia gyvai viską “pačiupinėti”, ką primygtinai rekomenduoju ir padaryti. Beje Centras organizuoja ir įvairius edukacinius užsiėmimus, tiek moksleiviams, tiek šeimoms ir senjorams.

IMG_1475

Dar viena gera žinia- apsilankymas yra visiškai nemokamas, tik eikite, domėkitės, pažinkite!

IMG_1481

Ekskursiją užbaigėme prezidentūros sodu, kuris paprastiems mirtingiesiems atidaromas tik savaitgaliais. Darbuotojai minėjo, kad Prezidentė jį labai myli, mėgsta ir puoselėja.

IMG_1509-2

Deja, mūsų lankymosi dieną Dalios sėdinčios ant suoliuko sutikti neteko. Dėl beprotiškos gyvenimo skubos (už frazę dėkojame Eligijui) Centre praleidome vos dvi valandas, bet tikrai jame galima pabūti kelis kartus ilgiau. Informacijos tiek daug ir įdomios, kad galva gali išsipūsti nuo įspūdžių. Ką gi, bus puiki proga sugrįžti dar kartą, juolab, kad ekspozicijos, jeigu gerai supratau, būna atnaujinamos ir keičiamos.

Įvertinimas: 5/5
Kaina: nemokamai
Adresas: Totorių g. 28, Vilnius
Paslaugos teikėjas: Valstybės pažinimo centras
Apsilankymo data: 2017.06.04

Vienas komentaras “Valstybės pažinimo centras #4

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s