Muziejai · Objektai

Vilniaus Bastėja #2

IMG_1320

Šį statinį, esantį šalia Barbakano kalno žino daugelis vilniečių. Ir tik nedaugelis turbūt yra buvęs jo viduje. Aš nusprendžiau jungtis prie mažumų ir vieną lietingą vasaros dieną jame apsilankiau. Turiu pripažinti, kad dar prieš apsilankymą turėjau nelabai pozityvią nuomonę, nes buvau girdėjęs atsiliepimų iš serijos “nieko ten gero”. Jeigu įspūdį reikėtų nupasakoti trimis žodžiais, tai turėčiau paporinti tą patį “nieko ten gero”. Laiką taupantiems žmonėms pasakojimo galima toliau ir neskaityti, nes esmę sužinojote.

Apsilankymas kainavo 4eur + 3eur sumokėjau už audio gidą. Beje bilietų pirkimas turbūt ir buvo maloniausia patirtis šiame objekte, nes darbuotoja buvo tikrai labai draugiška ir paslaugi. Vėliau vaikštinėdamas po muziejų sutikau vos vieną lankytojų porelę, tad padariau išvadą, kad klientų apsilankymas jiems yra beveik šventė (gal išskyrus tuos atvejus, kai užsuka kokia penktokų klasė).

Keliaudamas po bastėją sutikau dar keletą darbuotojų, kurie mane pamatę atrodė laimingi, pagaliau sutikę žmogų. Na ir kur čia nebūsi laimingas, kai visa darbo diena bėga tokioje prieblandoje.

IMG_1352

Pats muziejus susideda iš trijų dalių: viršuje galima pasiskaityti apie pastato istoriją ir prasmę. Jeigu kas nors paklaustų, kas per daiktas ta Vilniaus bastėja.

IMG_1325

Antrasis ekskursijos etapas yra pasižvalgymas po miesto panoramą nuo bastėjos stogo (jeigu dalyką ant kurio auga žolė galime vadinti stogu)

IMG_1335

Na ir pačioje pabaigoje laukia įdomiausia dalis- požeminis tunelis.

IMG_1343

Tunelyje yra visokių vyžų ir senovinių įnagių ekspozicija, kuri besilankiusiems lietuviškuose muziejuose atrodys, kaip 100 kartų jau matyta.

IMG_1354

Atskirai vertėtų paminėti audio gidą už kurį paklojau 3 eurus. Iš patirties žinau, kad naudojantis audio gidu galima sužinoti tikrai daug daugiau naudingos informacijos, nei tiesiog pasiblaškius po muziejaus menes. Kai kuriuose muziejuose tekę naudotis audio gidais, kur pagal tavo buvimo vietą automatiškai pradeda pasakoti tikslingą informaciją. Šiuo atveju, žinoma, technologinių stebuklų tikėtis nebuvo verta ir tiesiog priėjus prie eksponato, pažymėto skaičiuku, tą skaičiuką reikėjo paspausti prietaise. Įdomiausia, kad iš 12 buvusių skirtingų įrašų aš apėjęs visą muziejų sugebėjau pamatyti vos du, visus kitus skaičiukus tiesiog paspaudžiau ir bandžiau įsivaizduoti apie ką pasakoja. Pasakotojo balso maniera, o gal ir pati pateikiama žinutė, vis vertė žiūrėti į ekraną ir nekantriai laukti, kada pasakojimas baigsis.

IMG_1324

Muziejuje užtrukau kokia 40 minučių, tačiau pilnai būtų pakakę ir dvidešimties. Pats pastatas tikra gražiai suremontuotas, eksponatų pateikimas šiuolaikiškas, apšvietimas įdomus ir net išmanus (šviesa įsijunginėdavo man artėjant prie eksponatų). Tačiau turinio trūkumas sukuria didelį nuobodumo jausmą. Manau vienintelis dalykas, kuris galėtų pagelbėti, tai charizmatiški gidai, kurie muziejuje pvz. kas valandą rengtų nemokamas ekskursijas ir sugebėtų tinkamai papasakoti šio unikalaus statinio paslaptis. Gal net įėjimą vertėtų padaryti nemokamą, tuomet būtų galima tikėtis, kad darbuotojų ir lankytojų santykis pataps labiau racionaliu.

Išvada- neproduktyviai panaudoti 7eur ir iššvaistyta valanda brangaus gyvenimo laiko. Antrą kartą tikrai neičiau, neičiau turbūt ir pirmąjį kartą.

Įvertinimas: 1/5
Kaina: 4€ +3€
Adresas: Bokšto g. 20, Vilnius
Paslaugos teikėjas: Lietuvos nacionalinis muziejus
Apsilankymo data: 2017.06.02

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s