Aktyvios pramogos · Pramogos lauke

Longboardinimas Vingio parke #1

IMG_1207

Tą ilgą daiktą su keturiais ratukais išbandyti knietėjo labai senai. Kažkur viena ausimi girdėjau, kad longboardu važiuoti yra daug lengviau, nei ta trumpa riedlente, bet vis tiek buvau tikras, kad didelės pradedančiojo sėkmės man nebus.

Nusprendžiau pasidaryti šiokius tokius namų darbus ir youtube peržiūrėjau keletą pamokėlių pradedantiesiems.

Paaiškėjo, kad prieš pradedant riedėti reikėtų apsispręsti dėl stovėsenos, t.y. tu esi Regular ar Goofy. Jeigu priekinė koja kairioji, tai esi Regular, jeigu dešinioji- Goofy. Kaip išsiaiškinti? Pabandyk, kam nors įspirti, kuria koja spirsi, ta ir bus tavo priekinė longboardo pasaulyje. Labai nuliūdau, nes paaiškėjo, kad esu Regular (goof’is skamba daug kiečiau). Dar iš peržiūrėtų video paaiškėjo, kad geriausias būdas stabdyti- šokti nuo lentos. Atrodo valdau visą svarbiausią info, taigi galima pereiti nuo teorijos prie praktikos.

Pirmąjį šuolį, t.y. važiavimą nusprendžiau atlikti Vilniuje Vingio parke. Prie estrados buvo net keli nuomos punktai, pasivaikščiojus tarp jų ir šiek tiek pasiderėjus dviese išsinuomojome longboardus 1.5h už 6eur. Pusantros valandos pramoga už 3eur, skamba, kaip teisingas sandoris! Pardavėjai patys nepuolė siūlyti, bet paklausus apsaugas davė nemokamai. Užsidėjau ir ant rankų ir ant kojų, nes žiūrėtuose video primygtinai rekomendavo. Tik šalmo atsisakiau, nesinorėjo gadinti pradedančiojo raiderio šukuosenos.

IMG_1214

Nuomos punkto darbuotojai nors ir atrodė ne ta koja išlipę iš lovos buvo gan draugiški. Pasakius, kad važiuosime pirmą kartą gyvenime, parinko spec. lentas pradedantiesiems. Šios lentos yra daug žemesnės, ne tokios paslankios ir greitos, bet taip pat ir su žymiai mažesne tikimybe prisitrenkti. Paklausus apie traumas, sakė, kad dažnai jos nepasitaiko (aišku, tuo nepatikėjau, juk nepjausi šakos ant kurios sėdi). Dažniausiai žmonės atsiperka smulkiais nubrozdinimais. Bet tuoj pat įspėjo, kad nebandytume jokių didesnių kalniukų, nes gali būti ir lūžių!

IMG_1240

Taigi apie įspūdžius… Netikėjau, kad taip pasakysiu, bet buvo žiauriai gerai ir net pakankamai lengva (šioje vietoje išties padėjo ta pradedančiojo lenta). Dešimt-penkiolika minučių pasvirduliavę ir maždaug perpratę veikimo principą labai greitai įgavome drąsos ir pradėjome sukti ratukus super patogiais Vingio parko takeliais (jie tam idealiai pritaikyti). Buvo šiltas sekmadienis, tad žmonių parke buvo kokia dešimt kartų daugiau nei norėtųsi, o kur dar pradedantieji vairuotojai su tokiomis transporto priemonėmis.

IMG_1209

Bet net ir manevravimas tarp čilinančių vilniečių nesugadino riedėjimo džiaugsmo. Nors jeigu tik būtų galimybė, rekomenduočiau pasirinkti paprastą savaitės dieną. Gerokai įsidrąsinęs sugebėjau net trumpai pafilmuoti riedėjimą nuo kalniuko, kuris man atrodė pakankamai status, nors vėliau žiūrėdamas video supratau, kad ten buvo beveik tiesioji.

Ar pramoga patiko? Kaip jau ir minėjau- viršijo lūkesčius. Ar bandysiu dar? Būtinai! Kiek kartų griuvau? 0 (turbūt todėl ir patiko).

Įvertinimas: 5/5
Kaina: 2-3€/1h
Adresas: Vingio parkas, Vilnius
Paslaugos teikėjas: nuomos punktas be pavadinimo

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s